Egea araba alınır mı?

OmerBRN

Centipat
Makaleler
4
Yer
Ankara/Mamak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core İ5 4460 3.20GHz
GTX960 (2GB) Ekran Kartı
DDR3 8GB 1600MHz RAM
256SSD(SAMSUNG) , 320HDD(WD BLUE)
Gigabyte Z97X Gaming 3
Selamlar dostlarım. Araba almak için açtığım bir konu değil, fikir danışmak istiyorum yalnızca. Bunu bilmenizi istedim. Hemen konuya geçeyim. Şimdi dostlarım. İnstagram'da video izlerken karşıma birisi çıktı. Egea 1.4 Fire ile 1.3 TCe'yi geçebildiğini iddia ediyordu. Ben ilk başta inanmadım tabii ki. Kendim 1998 kasa 1.6 8v RTE paket Megane Scenic sahibiyim ve 1.4 Fire Egea'ları bununla bile geçebiliyorduk. Yorumlarını incelediğimde insanlar birbirine girmiş. Hadi tamam, Megane ve Egea çok farklı araçlar değil, bir kalkışta biri alır diğer kalkışta biri fakat yorumlarında iş Focus, Civic ve Corolla'yada yansımış. Hadi corolla neyse, bazı motorları hariç çok hızlı bir araba değil fakat Civic ve Focus biraz abartı değil mi? Araba işine yeni giren biriyim ve arabaları yeni yeni çözmeye başlıyorum fakat Egea'nın iş yapmayacak bir araba olduğunu ta 2018'de anlamıştım. Çünkü üst komşumuz, 2016'da, Egea'lar yeni yeni popülerleşirken Sıfır km olarak almıştı. 2018'de araba yağ yakıyordu. Haftalık 2LT yağ doldurduğunu söylemişti hiç unutmuyorum. Yakın zamanda da sadece motora 60bin TL gibi bir masraf yaptı kendisi. Ne düşünüyorsunuz? Belki uzun mesafede 1.6 Egea alır fakat yakın mesafede 1.3TCe karşısında hiç şansı yok diyorum. Önyargılı mı yaklaşıyorum?

Geri
Yukarı