Eğer uzaydan birisi ile görüntülü konuşursak zaman nasıl ilerler?

Wopsle

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar soru basit. Diyelim ki siz ISS de bir astronotsunuz. Ailenizi aradınız. Böyle bir durumda saat ya da zaman nasıl işlerdi? (soru biraz tutarsız ve mantıksız eğlenceli olacağını umduğum için konuyu açıyorum. Bir de ne zamandır aklımı kurcalayan bir soru :D.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar soru basit. Diyelim ki siz ISS de bir astronotsunuz. Ailenizi aradınız. Böyle bir durumda saat ya da zaman nasıl işlerdi? (soru biraz tutarsız ve mantıksız eğlenceli olacağını umduğum için konuyu açıyorum. Bir de ne zamandır aklımı kurcalayan bir soru :D.)
Normal şekilde ilerlerdi yani benim aklımı karıştırmadı fazla. Soruyu mu anlamadım ?

Mesafeye göre canlı olmaz ulaşma süresi var. Mesajlaşma gibi olurdu.

Normal, olduğu gibi işlerdi, bir değişiklik olmazdı.

Normal şekilde ilerlerdi yani benim aklımı karıştırmadı fazla. Soruyu mu anlamadım ?
Hocam uzayda zaman hızlı ilerliyor ya dünyaya göre. (En azından ben öyle biliyorum.) Yani dünyadan biri ile uzaydan birisi konuşursa zaman nasıl ilerler diye sormuştum

ISS dünya yörüngesinde bir yapı, dünyayla birlikte o da dönüyor, sabit kalmıyor.

Hocam uzayda zaman hızlı ilerliyor ya dünyaya göre. (En azından ben öyle biliyorum.) Yani dünyadan biri ile uzaydan birisi konuşursa zaman nasıl ilerler diye sormuştum
Sinyaller zamana göre işlemez bence yani normal Dünya'daki gibi konuşurdun.

Uzayda zaman hızlı ilerlemiyor. Maruz kaldığınız kütle çekimi ve hızınıza göre size olan etkisi değişiyor. Hızdan kastım ışık hızına gerçekten yakın değerler, %80-90'ı.

ISS daha az kütle çekimine maruz kalsa da kayda değer bir miktar değil. Uydu iletişimi de kayda değer miktar olmayacaktır.

Buradan Kanada'daki biriyle Skype'ta nasıl görüşüyorsan kabaca aynı şeyi yaşarsın.

Mesafeye göre canlı olmaz ulaşma süresi var. Mesajlaşma gibi olurdu.
Evet biliyorum daha önce bilim kurgu filmlerinde falan görmüştüm. Bir kaç ay önce the space odyssey izlemiştim. Orada geçiyordu. Bir adam görüntülü arıyordu dünyadan ailesini falan

Yeni konular

Geri
Yukarı