iPhone 13 kötü batarya optimizasyonu

sprtcras

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Birkaç gün önce de “yeni IPhone'da şarjı bir defa sıfırlamalı mıyım?” gibisinden bir soru sormuştum. Ondan alakasız bu defa sorum batarya performansı ile alakalı. Telefonu alalı tam 1 hafta oldu ve batarya beni hiç tatmin etmiyor.

Baştan başlayacak olursam şöyle özetleyebilirim. YouTube'da izlediğim batarya test videolarında iPhone 13 Full parlaklıkta kesintisiz oynamada en az 8-8.5 ekran süresi alıyordu. Ama ben 1/3 parlaklıkta %20'ye kadar 6 saat, kapanana kadar yaklaşık 7 saat ekran süresi alıyorum. Bu bence pek normal değil gibi.

Bu durum ile ilgili Apple Destek üzerinden bir sohbet başlattım ve bunu sordum. Benden onay aldıktan sonra “Apple Destek ile Tanıya Başla” işlemiyle birkaç dakika boyunca telefonum tarandı. Yetkili beyefendi bataryada herhangi bir sorun olmadığını eğer olsaydı kesinlikle gözükeceğini söyledi. Telefonun daha optimizasyon sürecini tamamladığını bunun için 1 aylık bir kullanım gerektirdiğini de söyledi. Bu süre zarfında ani düşüşlerin hızlı azalmaların olduğunu dedi. Ki aynen öyle oluyor bazen sanki ikişer ikişer düşer gibi şarj aynı.

Bu optimizasyon hakkında bilgisi olan var mı yoksa telefonda donanımsal bir kusur mu var bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Cihaz akıyor ama bu batarya performansı canımı sıkıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_0210.png
    IMG_0210.png
    118,4 KB · Görüntüleme: 46
Wi-Fi ile hücresel veride ekran süreleri kısalıyor hocam ona dikkat ediyorsunuz değil mi? Mesela bende 12 mini var %83 pil sağlığı Wi-Fi ile 5.5/6 saat ekran süresi verirken hücresel veride 4.5/5 saat veriyor.

İlk aldığınız zaman biraz hızlı tükenme normaldir. Sonradan iyileşme olabilir ama şuanki hali de normal. Ayrıca Youtube'taki testlerde ideal ortamda olduğu için daha fazla süre vermesi de normaldir.

Selam arkadaşlar. Birkaç gün önce de “yeni IPhone'da şarjı bir defa sıfırlamalı mıyım?” gibisinden bir soru sormuştum. Ondan alakasız bu defa sorum batarya performansı ile alakalı. Telefonu alalı tam 1 hafta oldu ve batarya beni hiç tatmin etmiyor.

Baştan başlayacak olursam şöyle özetleyebilirim. YouTube'da izlediğim batarya test videolarında iPhone 13 Full parlaklıkta kesintisiz oynamada en az 8-8.5 ekran süresi alıyordu. Ama ben 1/3 parlaklıkta %20'ye kadar 6 saat, kapanana kadar yaklaşık 7 saat ekran süresi alıyorum. Bu bence pek normal değil gibi.

Bu durum ile ilgili Apple destek üzerinden bir sohbet başlattım ve bunu sordum. Benden onay aldıktan sonra “apple destek ile tanıya başla” işlemiyle birkaç dakika boyunca telefonum tarandı. Yetkili beyefendi bataryada herhangi bir sorun olmadığını eğer olsaydı kesinlikle gözükeceğini söyledi. Telefonun daha optimizasyon sürecini tamamladığını bunun için 1 aylık bir kullanım gerektirdiğini de söyledi. Bu süre zarfında ani düşüşlerin hızlı azalmaların olduğunu dedi. Ki aynen öyle oluyor bazen sanki ikişer ikişer düşer gibi şarj aynı.

Bu optimizasyon hakkında bilgisi olan var mı yoksa telefonda donanımsal bir kusur mu var bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Cihaz akıyor ama bu batarya performansı canımı sıkıyor.

Bende eskiden iPhone 13 kullanıcısıydım o zaman Oppo markalı 4 yıllık telefonum 7 saat ekran süresi veriyordu iPhone 13 5-6 saat verdiğini görünce telefonu elden çıkardım.

Geri
Yukarı