Eğitim kanalı vs oyun kanalı

• Konuyu başlatan polS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 864

polS

Picopat
Daha fazla  
Hangisi daha iyi tutar? Eğitim kanalımda Photoshop, After Effects gibi içerikler çekmeyi planlıyorum. Oyun kanalı olursa da ne yapacağımı bilmiyorum. Hangi alanla daha iyi yerlere gelirim? Benim şahsi düşüncem ilk önce eğitim videoları ile tanınıp daha sonra oyun kanalına geçmek bu fikir sizce nasıl?

Bir şeyden bir şeye geçiş yaparsan elindeki kitleyi kaybedebilirsin çünkü seni o amaçla takip eden insanlar değiştiğini görünce takipten çıkabilir. Ama kanalı baştan açarken ikisini de birden yürütürsen iki taraftan da kitle kazanabilirsin.

Bir şeyden bir şeye geçiş yaparsan elindeki kitleyi kaybedebilirsin çünkü seni o amaçla takip eden insanlar değiştiğini görünce takipten çıkabilir. Ama kanalı baştan açarken ikisini de birden yürütürsen iki taraftan da kitle kazanabilirsin.

İki farklı kanal açmamı mı öneriyorsunuz?

Reklam beklentiniz varsa eğitim pek tutmuyor. 2 yılda zar zor 100 abonem oldu. 🙂Artık kendim için anlatım videoları çekiyorum.

Oyun videoları günü birlik izlenecek içerikler olduğu için bir izlediğini bir daha izlermisin "komik anları vardır aklınızda kalan" belki bu yüzden izlersiniz ki bu bir tercih meselesi. Ancak içerik videoları sürekli izlenebilecek şeylerdır. Örneğin, bir PS ile ilgili ders videosu yayımladığınızda bir kullanıcı bunu "aklında kalmayan ya da emin olmak istediği yerler için" defalarca kez izleyebilir.

Tabi bunun için yaratıcı içerikler üretmekte fayda var, internette farklı bir kanaldan gördüklerinizi kendi kanalınızda yayınlamak size bir şey kazandırmaz. Belli bir abone ve izlenme sayısına ulaştıktan sonra oradan gelen kazancın büyük bir kısmını reklama vermek size daha çok şey kazandırır.

Geri
Yukarı