Egitim sistemindeki hata

Kimse bir işi tamamıyla bilemez.

Özellikle yazılım sektöründe. Ben biliyorum deme lüksün yok. Ne kadar tecrübeli olsan bile öğreneceğin bir şeyler sürekli çıkıyor.

Eğer bilen kişiye bilgisini genişletmek için eğitim vermezsen hatalarını nasıl fark edecek?

Bence bilen veya hırslı olan kişiye bilgisini nasıl genişletebileceği hakkında bilgi vermek gerekir. Yazılım okuyanların çoğunda var bu. Google'da nasıl arama yapacaklarını bilmiyorlar ve onun yerine gelip burada konu açıyorlar. Bu durum tabii ki bize de yarıyor, mesaj sayımız artıyor, fakat önemli olan kişinin bilgi alması ise Internet gibi bir nimeti nasıl kullanacağını bilmeli. Kimseden hazır bir şey umulmamalı. Bu forumun programcı üyelerinin illa ki bilmediği bir şeyler vardır, kimse Internet'ten daha çok bilemez.

Kendisi çabalasın ama sırtını yaslayabilecek bir duvar olması gerek.

Kodunu kesinlikle kontrol eden birisi olmalı. Şöyle optimize edilir, böyle yapılır vs. tarzında.

Benden sana bir abi tavsiyesi o zaman, hakkında en ufak bir şey bilmediğin insanlar hakkında bu kadar emin konuşma, bir gün birisi sağlam laf oturtur, bir şey diyemezsin. Daha da laf anlatmayacağım sana çünkü bazı tecrübeleri üzüne tokat gibi yaşayarak öğrenmen daha kalıcı olacaktır. Belki anımsarsın o zaman bu mesajlarımı.

Bu kadar iyimser olamıyorum, keşke olabilseydim. :D
Tamam siz bildiğiniz yoldan gidin. Ben bu saatten sonra kimseye karışmıyorum, bakalım dünyanın sonu ne olacak.
Özellikle yazılım sektöründe. Ben biliyorum deme lüksün yok. Ne kadar tecrübeli olsan bile öğreneceğin bir şeyler sürekli çıkıyor.

Bence bilen veya hırslı olan kişiye bilgisini nasıl genişletebileceği hakkında bilgi vermek gerekir. Yazılım okuyanların çoğunda var bu. Google'da nasıl arama yapacaklarını bilmiyorlar ve onun yerine gelip burada konu açıyorlar. Bu durum tabii ki bize de yarıyor, mesaj sayımız artıyor, fakat önemli olan kişinin bilgi alması ise Internet gibi bir nimeti nasıl kullanacağını bilmeli. Kimseden hazır bir şey umulmamalı. Bu forumun programcı üyelerinin illa ki bilmediği bir şeyler vardır, kimse Internet'ten daha çok bilemez.

Kodunu kesinlikle kontrol eden birisi olmalı. Şöyle optimize edilir, böyle yapılır vs. tarzında.
İnternetin bilgisi insandan gelir.

Ezbere dayalı bir sistem var, tabi sistem demek ne kadar doğru bilmiyorum fakat, toplumsal yozlaşmanın nirvana seviyesine geldiği ülkemizde, en ufak bir bilgi için bile dediğin gibi internete bakıyoruz, bunun sebebi bağnazlık yani kültürel yozlaşmadır. Çok fazla detaya inmeyeceğim yoksa işin içinden çıkamayız, çıkamadığımız gibi de olay siyasete kayabilir ki benim en nefret ettiğim şeydir.

Yeni konular

Geri
Yukarı