Eğitim takvimi değişiyor!

Okullardaki yaz tatili uygulamasına yönelik yeni düzenlemenin de takvimde yer alması bekleniyor. Mevcut sistemde, öğrenci ve öğretmenler 2 ara tatil yapıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim öğretim yılına 2 ara tatil daha eklemeyi planlanıyor. Bu ara tatillerin Kasım ve Nisan aylarına denk gelmesi ve birer hafta olması bekleniyor.

15 Mayıs tarihinde, Milli Eğitim Bakanlığı yeni takvimi açıklayacakmış.

394418

Kaynak: www.tgrthaber.com.tr

Bence mantıklı bir hareket;

Takvim, tam olarak benim artık okuldan sıkıldığım, devamsızlık yapmaya başladığım zamanlarda tatil veriyor.

Bence bu kısa kısa tatiller öğrencilere daha verimli olmalarını sağlar.

Tabii daha fazla verim için tatilden çok sistemde modifikasyon değil, 0'dan Tasarlanmış, Türk toplumuna uygun, çağdaş bir eğitim sistemi lazım :/
Bence mantıklı bir hareket;

Takvim, tam olarak benim artık okuldan sıkıldığım, devamsızlık yapmaya başladığım zamanlarda tatil veriyor.

Bence bu kısa kısa tatiller öğrencilere daha verimli olmalarını sağlar.

Tabii daha fazla verim için tatilden çok sistemde modifikasyon değil, 0'dan Tasarlanmış, Türk toplumuna uygun, çağdaş bir eğitim sistemi lazım :/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı