Eğitim Ve Gelecekteki Meslek

Nightmare

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben geçen yıl sbs`den 424 alarak bir anadolu lisesi kazandım ve burada okuyorum.Ailem ilçede yaşıyor ben ise pansiyonda kalıyorum ilkokulda çok çalışkandım bütün derslerim her zaman 5`di hepsi eşitti hiç bir zaman sayısal yada dil seçebileceğimi düşünmüyordum 9. sınıfta`da çok çalıştım gerçekten aşırı çalıştım ama teşekkür aldım ve bu seferde tüm derslerim 4`dü gene hepsi eşitti bu sene ise geçen yıl okulda ders işlemeyi bıraktıysak o zaman`dan beri hiç ders çalışmadım ve dersi pür dikkat dinleyemedim çünkü geçen yıl o kadar çalıştım ki sanki bıktım ama sınavlara 1 hafta kaldı ve aklım başıma gelmeye başladı hala bir hedefim yoktu fakat matematiğin ilk sınavından 42 alınca dil seçip turist rehberi olmayı düşündüm ama hala kesin bir hedefim yok fakirlikten bıktım büyüyünce ne olabilir nasıl kendimi toparlayıp o eski çalışkan çocuk olacağım bilemiyorum gitarda çalıyorum bide gitar kursuna kaydoldum 2. dönem başlayacak ve haftada 3 gün 3 saat olacak neden böyle bir işe kalkıştım bilemiyorum derslerime tekrar nasıl çalışacağım ileride ne olabilirim fakirlikten kurtulup hem aileme hemde kendime yararlı olabilecek ne tür işler var aklımda deli sorular hele cuma günü akşam yağmur yağıyordu ve otogar`ın oraya bir peugeot rcz yanaştı parlıyordu gelecekte öyle bir arabam nasıl olur?

Çok uzun oldu ama okursanız sevinirim.

Çalışarak olur ancak bunlar. Geçmişte yaptığın şeylerdi ders çalışmak yabancı değilsin ders çalışmaya başlayacaksın olay bitecek bu kadar basit. Kursun olabilir ders çalışmana engel değil. Çok ders çalışabilirsin ama kısa molalar arada küçük tatiller iyi olur. Bıkmadan ders çalışacaksın. Araba almak kolay önemli olan o arabayı alacak parayı kazanmak. Çalışıp iyi bir okul okuyup iyi paralar kazanırsan arabada olur evde olur her şey olur. Ama ilk önce şimdi ders çalışıp okulunu bitirmen lazım. Anadolu lisesi okuyorsun bunun fırsatını kullan. İyi çalışmalar dilerim. Başarılar.

Kendine güven, düzenli, planlı çalış ve en önemlisi hedefin bu olsun. Hedef belirlemek, kendine inanmak başarmanın yarısıdır. Bende 9.sınıf öğrencisiyim. Gitar kursuna da gidiyorum haftada 1gün 50dakika. Derslerimde de bayağı düşüş yaşadım açıkçası. Ama toparlamayı düşünüyorum. Kendine inanırsan ve çalışırsan başaramayacağın iş yoktur inan.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı