Eğitimde fırsat eşitsizliği

Öyle mi bende Meram Fen Lisesi ne gidiyorum bilir misin %0, 5 ile alan bir lise 👍 Ayrıca ders kaygısı olan birisi değilim girdiğim tüm denemelerde Türkiye derecesi yapıyorum. Benim derdim bu ülkede ezilen insnların hakkında. Sanırım unutmuşum konuyu sormadan önce forumun mağarada yaşayan ergenlerle dolu olduğunu.

Yaptıklarıyla övünmekten soru ekini ayırmayı öğrenememiş adamsın. Boş bir felsefe içine girmişsin ve özel okula gitmeyi günah olarak yansıtıyorsun. Bana kalırsa kabullenemediğin, yediremediğin şeyler var. Özel okula gitmek gurursuzluk ha? Ben de derim ki Meram Fen Lisesi'ne gitmek gurursuzluk. Önceliklerin mağardan dışarı çıkmak ve hemen bir imla kılavuzu edinmek olmalı. %0,5 ile nasıl her denemede Türkiye derecesi yapıyorsun orası ayrı. Yiyecek yemeği olmayanlar var. O zaman yemek yemek gurursuzluk mu? İlla sert dille konuşalım diyorsunuz.

Uzun uzun açıklama yapmışsın ya 31 den başka maksadı olmayan o kafana sok bunları dünya algın değişir belki.
Sen kim oluyorsun da benim düşünce yapımı biliyorsun ve insanları ona göre yargılıyorsun? Diğer kişilere ergen demişsin lakin sen de ergensin. Kardeşim bak sen özel okulu ne zannediyorsun? Parayı veren düdüğü çalar. Verseymişsin parayı gitseymişsin banane. Biz de üzülüyoruz biz de çay önerenlere sinirleniyoruz ama yapacak bir şey yok! İnsanları düşünce yapılarına göre yargılamamanı tavsiye ederim.
Adam isterse komünistdir isterse faşistdir karışamazsın! Paran varsa git o zaman. %0.5 dilimle alıyor diye burada hava atmana gerek yok.
Keşke daha fazla şey söylebilseydim ama neyse. Ben de sosyal hiyerarşiye karşıyım. Benim de canımı zenginler zenginleşirken fakirlerin daha da fakirleşmesini(bizim gibi halkın) istemiyorum. Ancak maalesef yapacak çok fazla şey yok. Şimdi sus.

Sen kim oluyorsun da benim düşünce yapımı biliyorsun ve insanları ona göre yargılıyorsun? Diğer kişilere ergen demişsin lakin sen de ergensin. Kardeşim bak sen özel okulu ne zannediyorsun? Parayı veren düdüğü çalar. Verseymişsin parayı gitseymişsin banane. Biz de üzülüyoruz biz de çay önerenlere sinirleniyoruz ama yapacak bir şey yok! İnsanları düşünce yapılarına göre yargılamamanı tavsiye ederim.
Adam isterse komünistdir isterse faşistdir karışamazsın! Paran varsa git o zaman. %0.5 dilimle alıyor diye burada hava atmana gerek yok.
Keşke daha fazla şey söylebilseydim ama neyse. Ben de sosyal hiyerarşiye karşıyım. Benim de canımı zenginler zenginleşirken fakirlerin daha da fakirleşmesini(bizim gibi halkın) istemiyorum. Ancak maalesef yapacak çok fazla şey yok. Şimdi sus.
Öyle demeyin, bu Türkçe ile %0,5 yapması başarı. Ne kadar başarı tartışılır.

Arkadaşlar dünyada İskandinav ülkeleri ve sosyal devletler hariç hiçbir yerde eğitim eşitliği mevcut değil, maalesef buna yapacak bir şey yok. Siz tırnaklarınız ile kazıyarak geleceksiniz ki şu an evinde bilgisayar ve internet bağlantısı olan birinin eğitimde de o kadar geri kaldığını düşünmüyorum, geri kalanlara da yapacak bir şey yok. Ben de zamanında çok zor şartlarda okudum, bizim zamanımızda her evde İnternet bağlantısı yoktu bile, her insan tırnaklarıyla kazımak zorunda değil ama yapmazsanız hayat boyunca sıkıntı çekersiniz.

Bazı arkadaşlar açılan başlığın anlamını anlamamış. Arkadaşımızın özel okuldakilere bir kini yok fırsat eşitsizliğine var ki bu ülkenin değil dünyanın bir sorunu. Üzgunum ki bu böyle gidecek parası olan her zaman bir adım önde olacak, hem özel okullar kapalı diyenler var sadece gülüyorum :D aynen kardeşim kargo aç kapıyı.

Bazı arkadaşlar açılan başlığın anlamını anlamamış. Arkadaşımızın özel okuldakilere bir kini yok fırsat eşitsizliğine var ki bu ülkenin değil dünyanın bir sorunu. Üzgunum ki bu böyle gidecek parası olan her zaman bir adım önde olacak, hem özel okullar kapalı diyenler var sadece gülüyorum :D aynen kardeşim kargo aç kapıyı.
Sanırım özel okullar kapalı diyenler var derken beni kastetmişsiniz. Benim orada özel okullar kapalı demek gibi bir niyetim yoktu. Sadece çantamızı alıp sokağa çıkıp okula gitmiyoruz demek istedim.

"İnsanlar bu kadar çaresizken gururuma yediremedim."
"Özel okula yazılma yüzü bulamadım."
"Herkesi kendin gibi gurursuz görüyorsan demek."
"Sanırım unutmuşum konuyu sormadan önce forumun mağarada yaşayan ergenlerle dolu olduğunu."

"İnsanlar bu kadar çaresizken gururuma yediremedim."
"Özel okula yazılma yüzü bulamadım."
"Herkesi kendin gibi gurursuz görüyorsan demek."
"Sanırım unutmuşum konuyu sormadan önce forumun mağarada yaşayan ergenlerle dolu olduğunu."

Arkadaşımızın söyledikleri doğru üslubu yanlış doğru görecelidir söyledikleri bana doğru geldi.

Geri
Yukarı