eGPU AMD RX 580 GLOBAL Wattman Hatası

Olgun KILIÇ

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Arkadaşlar oyun oynarken birdenbire görüntü sinyali gidiyor laptopu kapatıp açtığımda global wattman hatası veriyor "Beklenmeyen bir sistem hatasından ötürü varsayılan wattman ayarları geri yüklendi" bu sorunun çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

LAPTOP: Lenovo Z580 IDEAPAD Core İ5-3210M, 8 GB DDR3 RAM
EKRAN KARTI: AMD Radeon RX 580
GÜÇ KAYNAĞI: 400 Watt PSU

as.jpeg

Ne ile peki? Kesin bir bilgimiz yok ama en yakın PSU gibi.
Ekran kartının voltaj ayarları ile ilgili olduğunu tahmin ediyorum, bazı arkadaşlar wattman ayarlarından manuel voltaj ayarı yapıp kısmi olarak sorunu çözmüş. Ayrıca PSU'dan kaynaklı bir şey olsa bu sorun çoğu AMD kullanıcısında olmazdı. Çünkü bende 600W, bazı kullanıcılarda ise daha yüksek PSU olup bu sıkıntıları çekmekteler.

Ekran kartının voltaj ayarları ile ilgili olduğunu tahmin ediyorum, bazı arkadaşlar wattman ayarlarından manuel voltaj ayarı yapıp kısmi olarak sorunu çözmüş. Ayrıca PSU'dan kaynaklı bir şey olsa bu sorun çoğu AMD kullanıcısında olmazdı. Çünkü bende 600W, bazı kullanıcılarda ise daha yüksek PSU olup bu sıkıntıları çekmekteler.
Hocam çok kişi bu sorunu yaşıyor, onu biliyoruz ama bu arkadaşın güç kaynağı yetersiz. Kalitesiz ve düşük watt bir PSU.

Bu kartı kasa ya taktım kasanın güç kaynağı 1200watt 80+ bronze sertifikalı hiç sorun yaşamadım ancak laptop a taktığımda global wattman hatası alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı