eGPU Aparatı ile Harici Ekran Kartı Bağlama Sorunu

108550

Hectopat
İyi akşamlar. Direk konuya gireceğim. Ben Aliexpress’ten eGPU aparatı almıştım (NGFF Version). Ben bu ürünü belirli bir süre sonra denemesi için alıcıya gönderdim ve ürünü teslim aldı. Şimdi soruna gelirsek deneyen arkadaş bağlamaları kusursuz yapmış orada bir sıkıntı yok. MSI Armor 1050 Ti ekran kartını aparata taktığında ne PSU çalışıyor ne aparat ne ekran kartı. Ben kendimce baktığımda sağ üstte pin girişi olmadığından modelin desteklemediğini düşündüm. Fakat 750 Ti’da sağ üstte bir pin girişi olmadan ve aparata takarak çalıştırdığını belirtince ben de anlayamadım. Bu neden kaynaklanıyor? 750 Ti belirtilen pin girişi olmadan çalışırken 1050 Ti neden çalışmıyor?

Karmaşık anlatmış olabilirim kusura bakmayın.

Kısaca 1050 Ti çalışmıyor ama 750 Tİ çalışıyor ve sen de nedenini soruyorsun değil mi? 🙂

Bu eGPU'nun resmi desteği yok, çalışıp çalışmayacağı kesin değil yani. Görüntüyü harici monitörden almayı denedi mi? Mesela 1050 Ti'ye kabloyu takıp televizyona bağlayıp denesin bir de.

İyi akşamlar. Direk konuya gireceğim. Ben Aliexpress’ten eGPU aparatı almıştım (NGFF Version). Ben bu ürünü belirli bir süre sonra denemesi için alıcıya gönderdim ve ürünü teslim aldı. Şimdi soruna gelirsek deneyen arkadaş bağlamaları kusursuz yapmış orada bir sıkıntı yok. MSI Armor 1050 Ti ekran kartını aparata taktığında ne PSU çalışıyor ne aparat ne ekran kartı. Ben kendimce baktığımda sağ üstte pin girişi olmadığından modelin desteklemediğini düşündüm. Fakat 750 Ti’da sağ üstte bir pin girişi olmadan ve aparata takarak çalıştırdığını belirtince ben de anlayamadım. Bu neden kaynaklanıyor? 750 Ti belirtilen pin girişi olmadan çalışırken 1050 Ti neden çalışmıyor?

eGPU 1050 ve 1050ti desteklemiyor.

Hocam merhaba dediğin sistemi bende aldım. Bende PCI EXP versiyon ve NGFF versiyon olan 2 kabloda var. Elimde ise GT 730 Kart var.. Babamın DELL laptopunda PCI EXP kabloysuyla sistem tıkır tıkır çalışıyor. Fakat bende HP Laptop var ve NGFF kablosuyla çalıştırmak istediğimde ne PSU çalışıyor ne de KART çalışıyor. Kartımda özellikle 730 GT deli etti sistem beni. BIOS'um sanırım kilitli Advanced bölümü yok. Çok fazla konu hortlattım kusura bakmayın. Sen sorunu çözebildin mi ? Çözdüysen yardımcı olursan çok sevinirim. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı