Laptop Harici Ekran Kartı eGPU

Kardeş ben yeterince araştırdım bir kere her laptoba olmuyor ikincisi 3.0 USB portu lazım üçüncü şey bağlantı kabloları sadece 300 TL civarı sen buna ekran kartı alacan. Hadi ona da 500 TL diyelim güç kaynağı alacan hadi 200TL de ona diyelim hep düşük fiyat kafadan yazıyorum. Etti mi sana 1000TL? Mantıklı düşünürsek bu işi yapmak pek doğru değil gibi, ama yine de bu konu hakkında bir bilgilendirme bildirisi veya video gibi mesela 5 çayında felan bahsetseler yeter bizim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
3.0 portuna gerek kalmadı, konuyu çözdüm sağ olsun biri çok güzel bir şekilde açıklık getirmiş.

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı » Sayfa 1 - 144

Bu linkleri incele tek başına yapabilirsin arkadaş her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatmış. Benim PC biraz eski uyumlu mu değil mi öğreneyim hemen ara bağlantı portunu sipariş edicem yurt dışından gelecek. İncele buraya fikrini yaz ekran kartını 2. el alırsan maliyet baya düşer tahmini 500 TL gibi bir fiyat çıkıyor tabi ekran kartını orta dereceli bir model olarak düşünürsek.

Evet bu konuyu görmüştüm ama videolu bir rehber olmayınca da yapasım gelmiyor pek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3 tane videosu var youtube aç ordan izle. Ben konuştum kendisiyle benim işlemci çok eski olduğundan performans düşmesi olur dedi ayriyetten laptop ekranını kullanamazsın dedi, senin laptop uyumludur yapabilirsin belki.

Bu linkte hem o aparat var hemde power var.

EXP GDC Beast Laptop External Independent Video Card Dock + Mini PCI-E Cable for Apple / DELL / HP / Lenovo / Asus / Hasee

Öncelikle konuyu açan arkadaşa teşekkür etmek istiyorum. Yaklaşık 1 senedir bu olay hakkında bilgi edindim yapmak istiyorum fakat imkan yok ucuza getirmek için düşünüyodum. Ekran kartı ve yanına SSD takıp cok iyi bir PC'ye sahip olabiliriz yorumları okudum en fazla verim kaybı yüzde 10 civarı ama buna değer o tırt ekran kartlarını kullanmaktansa. Ayrıca benim fikrim masaüstü gibi duracak fakat işimiz olduğu zamanda o laptopu çıkarıp taşıyabileceğiz yani artı yanıda bu monitör takıp harici donanımları taktıktan sonra keyfinize bakın aletin fiyatı 150 TL civarı ekran kartını 2.el alsan 500 tlye güzel kartlar var. Yanınada laptoptaki CD takma yerini çıkartıp içine harddisk takmamıza yarayan aparat var buda 30 TL Türkiyede birde windows ve önemli oyunumuz için 120 GB desek buda 120 TL civarı yaklaşık 850 TL çok güzel bir sistem yapabilirsiniz. Tabi bu benim düşüncem gerisi size kalmış. Benim aklıma yatan bir fikir bence ilk önce basit bir ekran kartı ile dene eğer olursa ki olmsms şansı cok az hemen bu işe giriş bence. GTA 5 ultra oynamak varken normal ayarlarda 30 FPS ile dolaşıyoruz. Sizlerinde düşüncesini almak isterim çoğu konuda bu durum kötülenmiş türkiyede yapılmaz felan da ne alaka kendini küçük düşürüyorsun herkesin yapabileceği birşey bu yapmak istediğinde tam bu bence denemeye değer.

images (1).jpg
images (15).jpg
images (16).jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı