eGPU Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunu

K4NG4L

Kilopat
Daha fazla  
Sipariş ettiğim eGPU aparatı az önce elime geldi hemen takıp çalıştırmak istedim fakat ekran Lenovo yazısında kaldı. En son sürücüsünü indirdiğim için mi yoksa güç kablolarını mı hatalı takmış olabilirim? Kullandığım ekran kartı 8600GT. İnternette benimle aynı bilgisayara sahip kişiler yapmış yani bilgisayardan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel diye biliyorum. Ama yaptığım güncellemeden sonra başka bir güncelleme geldi mi bilmiyorum.
Lenovo G580-20150 model. Bir de siz bakarsanız çok makbule geçer.

Laptobundaki harici grafik kartını BIOS' tan kapatman gerekiyor, BIOS' a girip Configration bölümüne gelip graphic device kısmını UMA only olarak seçmelisin. Laptobuna eGPU ile bir GPU bağladığından bilgisayar hangi GPU kullanacak kısmında bir karmaşa yaşıyor, zaten bu sistemi kullanman için illaki dahili GPU kapatman gerekecekti.

eGPU aparatının model ve markasını belirtebilir misin? EXP GDC olduğunu varsayarsam üzerinde iki adet switch olmalı, PSU dan güç veriyor isen switchlerden birinde ATX yazan kısıma getirmen gerekiyor, öyle bir şey yok ise gerekte yok. 2. switch delay kısmıdır bu kısım senin GPU' nu BIOS tanımlasın diye zaman tanımasıdır, ordaki zaman switchlerini değiştirerek tekrar dene. Diğer bir yol ise bilgisayarına eGPU bağladıktan sonra güçü aktif etmeyip, bilgisayarı başlatıp sonra uyku moduna aldıktan sonra aktif edip denemen gerekiyor, umarım yardımcı olmuşumdur.

Şu an müsait değilim. Yarın sabah mesajı güncelleyerek sorunuza cevap vereceğim. Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler.

eGPU aparatının model ve markasını belirtebilir misin? EXP GDC olduğunu varsayarsam üzerinde iki adet switch olmalı, PSU dan güç veriyor isen switchlerden birinde ATX yazan kısıma getirmen gerekiyor, öyle bir şey yok ise gerekte yok. 2. switch delay kısmıdır bu kısım senin GPU' nu BIOS tanımlasın diye zaman tanımasıdır, ordaki zaman switchlerini değiştirerek tekrar dene. Diğer bir yol ise bilgisayarına eGPU bağladıktan sonra güçü aktif etmeyip, bilgisayarı başlatıp sonra uyku moduna aldıktan sonra aktif edip denemen gerekiyor, umarım yardımcı olmuşumdur.

Hocam ocağına düştüm bana yardım et sorunum altta yazıyor. Harici ekran kartı aparatını söktüm, sökmeden önce de atx olan değil , diger kısımdaki ayarlarla oynadım.En sağ kısımda bıraktım ve sonra aparatı çıkarıp birine verdim , şimdi pc siyah ekranda kalıyor.

Arkadaşlar laptopum Asus x55c ;
Asus X55C-SX018H Intel Core i3 2350M 2.3GHz 4GB 500GB 15.6" Fiyatı

Laptopun dün ekran kartı driverlarını silip kurdum , sonra biosu resetledim. Sonra da biosu güncelliyim dedim ama en güncel sürüm olduğu için izin vermedi ,bende laptopu kapatıp yattım. Sabah laptopu elektrik süpürgesiyle temizlerken yanlışlıkla güç tuşuna bastım ,ekran gelmedi siyah ekranda kaldı. Power ve kilit simgeli ışıkları yanıyor ama tepki yok. Hdmi takıp ekranı paylastırmaya çalıştım yine olmadı. Siyah arka panel ışığı da yok. BİOS TAN ŞÜPHELENİYORUM. Bios pili yok biosu nasıl sıfırlayıp açabilirim.

Geniş açıklama: laptopa harici ekran kartımı bağlamaya çalışıyordum. Daha önce de bağlamıştım pcie girişten fakat dün taktığım gtx 750ti harici taktığım kartta ünlem işareti vardı(aygıt yöneticisinde) intel ekran kartını görüyordu.(Bu harici ekran kartı aparatını takınca sadece harici monitöre görüntü verir).bende kod 12 yani çakışan aygıt hatası veriyordu. Driverları sildim güncelledim, biosu resetledim. Anakartta 4gb gömülü ram var, diğer taktığım 4gb rami çıkardım ama yine ekran kartını görmedi. Tüm kabloları çikardım yine olmadı. Sabahta pc açılmıyor.

Bu yöntemleri denedim ama sonuç alamadım, laptopu ısıttım yine sonuç yok.;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya bios ayarlarını bozdum ya da intel driverları silindi diycem ama en azından ekrana görüntü gelirdi.

(Geçen sene de aynısı oldu çözümü bulamayınca anakartı değiştirdim.şimdi anakart oldu 450tl)

Sabaha kadar burdayım LÜTFEN ÇÖZÜM ÖNERİSİ YAZIN

Başkasının konusu altına kendi konunuzu yazmanız ceza sebebi. Benim konum ekrana görüntü vermeyen EGPU seninki o kısmı geçmiş. Bilgisayarın açılmıyor. Bunu konu başlığına yazarsan benzer problemlerle karşılaşmış çözümü bilen kişiler konuna uğrar. Buda senin çözüme daha hızlı ulaşman için iyi olur. Umarım masraf çıkmadan çözüme ulaşırsınız iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı