eGPU kullanmak performans kaybı yaşatır mı?

wireloop

Decapat
eGPU ile GTX 550Ti 1GB kullanacağım, ne kadar performans kaybı yaşarım?
Sistemim: Gt610m 2GB ve HD4000 ekran kartı, i5-3210m işlemci, 4GB Ram (4GB daha ekleyeceğim).

Aldığın eGPU aparatından tut taktığın soketin özelliklerine kadar değişir. En iyi eGPU performansı için harici monitör ve M.2'den bağlanan bir parça gerekir. Sendeki laptopta çok büyük ihtimalle M.2 yoktur. Mini PCI express üzerinden bağla. Harici monitör kullanırsan %20 civarı performans kaybı olur diye düşünüyorum.

Aldığın eGPU aparatından tut taktığın soketin özelliklerine kadar değişir. En iyi eGPU performansı için harici monitör ve M.2'den bağlanan bir parça gerekir. Sendeki laptopta çok büyük ihtimalle M.2 yoktur. Mini PCI express üzerinden bağla. Harici monitör kullanırsan %20 civarı performans kaybı olur diye düşünüyorum.
Mini PCI express üzerinden bağlarsam monitörde mi gerekli?

Mini PCI express üzerinden bağlarsam monitörde mi gerekli?
Bazı laptoplarda gerekli bazılarında değil diye biliyorum. Laptopun BIOS'una göre değişir ancak harici monitör kullanmazsan her halükarda aldığın performans düşer.

@Siyah Martı daha iyi yardımcı olabilir.

Mini PCI express benim bildiğim kadarıyla eğer ekran kartı ve ya işlemci AMD ise harici bir monitör gerekli farklı bir marka ise harici monitöre gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı