Egzama ve saç bakım önerileri

uchiha obito

Kilopat
Merhaba, benim saçımda yağlı egzama mevcut ve cildiyeye gittiğim zaman doktor her duşta aynı şampuanı kullanmamı ve sakın bırakmamamı söyledi hatta gerekirse günde 2 kere duş alsan bile bunu kullan dedi. Şampuanın ismi "Sedolin" ve ben cilt bakım işlerine falan girişmişken bir de saç bakıma başlayayım dedim, saçımın daha canlı ve güzel gözükmesi için vs. ama baktığım videolarda "Şampuan kullanmayın bırakın!" veya "Haftada 1 kez kullanın onun dışında normal suyla duş alın!" gibi şeyler gördüm sürekli. Doktorun dediğindense internetten gördüğüm bir şeyi dinlemek kulağa çok saçma geliyor lâkin kafam bayağı bir karıştı bu durumdan ötürü.

Ben eskiden 2 gün arayla duş alırdım ama o zaman da 2. günde saçım çok yağlı gözüküyordu bu yüzden 1 gün arayla almaya karar verdim. Eğer bilgisi olan varsa nasıl bir yol izlemeliyim tavsiye verebilir mi? Şampuanı her duşta kullanayım mı yoksa farklı bir yol mu izleyeyim? Ayrıca saçımdaki kepek vs. olayları geçti ama doktor geçerse de bırakma ömrünün sonuna kadar bunu kullan diye uyardı onu da ekleyeyim.

Bir de benim saçım aşırı ince olduğu için saç bakımı için önerebileceğiniz tavsiyeler var mıdır? Hepsine tek tek internetten bakmayı düşünüyorum. Saçımın daha hacimli, canlı olmasını istiyorum. Şu an duş aldıktan 1 gün sonra bile saçımı inek yalamış gibi duruyor ve duş aldığım gündeki gibi pek parlamıyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı