Egzoz fanı tavsiyesi

20Okan20

Hectopat
Egzoz fanım bilgisayar ilk açıldığı zaman 10 dakika kadar bayağı bir ses çıkartıyor ve sanırım egzoz fanından kaynaklı bilgisayar ilk açıldığında bilgisayarım donuyor. Ekrana bişiyler oluyor, böyle karıncalanıyor adeta. 5 10 dakika sonra düzeliyor, egzoz fanımı değiştirmek istiyorum. Ne almalıyım?
Sistemim:
RTX 2060.
Ryzen 5 2600X.
16 GB RAM.
600W güç kaynağı.
Kasam: Thermaltake view 27.
Kasamda bulunan 4 adet fan ise (egzoz fan dahil) hepsi aynı: Thermaltake Pure 12 kırmızı LED 120mm fan Thermaltake Pure 12 kirmizi LED 120mm fan| ITOPYA.COM
Çok pahalı bir şey olmasın ortalama ne almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fandan dolayı olduğunu anladın mı yoksa tahmin mi? Kasa fanını söktüğünde hâlâ sorun yaşamaya devam ediyorsan fan kaynaklı bir sorun olmayabilir.

Fan için en uygun ve düzgün ürün şu var;

Egzoz fanın bağlantısını söktüğünüzde dediğiniz sorunlar düzeliyor mu ??
egzoz fanı bozulmuş olablir ama tüm sistemde böyle sıkıntı yaratacağını sanmam. arkadaşın dediği gibi sök fanı öyle bak bakalım sorun var mı. fandan daha ciddi bir şey olabilir çünkü.

ben de fan olarak be quiet! pure wings 2 2000rpm modelini öneririm.

Egzoz fanım bilgisayar ilk açıldığı zaman 10 dakika kadar bayağı bir ses çıkartıyor ve sanırım egzoz fanından kaynaklı bilgisayar ilk açıldığında bilgisayarım donuyor. Ekrana bişiyler oluyor, böyle karıncalanıyor adeta. 5 10 dakika sonra düzeliyor, egzoz fanımı değiştirmek istiyorum. Ne almalıyım?
Sistemim:
RTX 2060.
Ryzen 5 2600X.
16 GB RAM.
600W güç kaynağı.
Kasamda bulunan 4 adet fan ise (egzoz fan dahil) hepsi aynı: Thermaltake Pure 12 kırmızı LED 120mm fan Thermaltake Pure 12 kirmizi LED 120mm fan| ITOPYA.COM
Çok pahalı bir şey olmasın ortalama ne almalıyım?

Depolama? Eğer hard disk veya yavaş bir SSD ise o yüzden kasıyor olabilir. Egzoz fanla bir alakası olabileceğini düşünmüyorum. CrystalDiskMark testi yapar mısınız? (kendi sitesinden indirin gezginlerden önermem)

evet sıkıntı fandan dolayı kompresörle temizledikten sonra böyle sesler gelmeye başladı
Fandan dolayı olduğunu anladın mı yoksa tahmin mi? Kasa fanını söktüğünde hâlâ sorun yaşamaya devam ediyorsan fan kaynaklı bir sorun olmayabilir.

Depolama? Eğer hard disk veya yavaş bir SSD ise o yüzden kasıyor olabilir. Egzoz fanla bir alakası olabileceğini düşünmüyorum. CrystalDiskMark testi yapar mısınız? (kendi sitesinden indirin gezginlerden önermem)

Yok. SSD de gayet sağlam.
Arkadaşlar 150 lira bütçem var hangisini almalıyım.

Bu güzel mi? Ve o site güvenli mi?

150 lira bandında (RGB olursa daha iyi olur) bir tavsiyen var mı?

Son düzenleme:
Bütçe 100-150 RGB olmasına gerek yok olursa güzel olur. Tavsiyeleriniz var mı?
Sistemim:
RTX 2060.
Ryzen 5 2600X.
16 GB RAM.
600W güç kaynağı.
Kasamda bulunan 4 adet fan ise hepsi aynı: Thermaltake Pure 12 kırmızı LED 120mm fan.

Geri
Yukarı