Egzoz Fansız Bilgisayar Çalıştırmak

Wheeler Man

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Free World
Bu sıralar kasadan gelen ses biraz kulak ağrıtıcı olmaya başladı. Hafta sonu temizlemeyi düşünüyorum. Temizlersem ve egzoz fanın bağlantısını kesersem sorun olur mu? H110 Chipset fazla ısınma yapar mı? i5 7500'e sadece stok soğutucu yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantısını kesmemeni öneriyorum. Kasa içi sıcaklık artacaktır.

Bir şey olmaz kasanız normalse. Ama hep öyle kullanmanızı önermem tabii. Ben Armor serisi kart ve Ryzen stok soğutucuyla oyun içi 75 alıyordum hiç kasa fanı olmadan.

İşlemci zaten yük altında 60 derecelerde çalışıyor bu haliyle. Ben Chipset ısınır mı merak ettim? Egzoz fan sadece işlemciyi soğutmuyor malum.

İçerdeki sıcak havayı dışarı üfleyen fanın var mı başka?
Hayır. Ama ısınacağını ummadığım için bunu düşünüyorum. Şu an kararlılık testi açtım 5 dakikadır 45 derecede çalışıyor. Zaten çok ısınmadığı için bu işlemi geçici olarak yapmayı düşünüyorum. Sadece Windows, Chrome veya ofis yazılımları işlemciyi 5 dakika tam güçte kullanmazlar sanırım.

Hayır. Ama ısınacağını ummadığım için bunu düşünüyorum. Şu an kararlılık testi açtım 5 dakikadır 45 derecede çalışıyor. Zaten çok ısınmadığı için bu işlemi geçici olarak yapmayı düşünüyorum. Sadece Windows, Chrome veya ofis yazılımları işlemciyi 5 dakika tam güçte kullanmazlar sanırım.

Havalar soğudu. Yaz günü ben hatırlıyorum boşta bile sıcaklıklar fenaydı.

Havalar soğudu. Yaz günü ben hatırlıyorum boşta bile sıcaklıklar fenaydı.
Yaz zamanı zaten oyun zamanıdır. O sıralar fanlar çalışmazsa bizim gibi bilgisayarda yanar.

Denedim ve ısınma sorunu yaşamadım. Yük altında işlemci sıcaklığı 48-52 derece oluyor. Ben daha fazlasını bekliyordum. Fan sesi gerçekten bayağı azaldı. Böyle kullanmamın bir sakıncası olduğunu sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı