Fansız bilgisayar çalışır mı?

Eskiden denemiştim.

1 saat günlük kullanım sonrası sistem kapanıyordu.

(Fan vardı ama dönmüyordu ve fan hiç yokken sonuçlar çok daha kötü olabilir.)

Fansız sistem olur ama gerekli soğutma sistemi yoksa ısınma sorunu olur. Isınma sorunu önce performans düşüşü sonra sistemin kapanmasına ve sürekli devam edersen bileşenlerin bozulmasına yol açarsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkinci bilgisayarımda kasa fanları çok ses çıkardığı için hepsini iptal ettim ve öyle kullanıyorum kullanacağım zaman. Hiçbir sorun yaşamadım ki genelde encode yapmak için kullanıyorum ve bu da işlemcinin tam güçte çalışması demek. Yine de stok soğutucu ile aşırı bir ısınma yaşanmıyor.

İşlemci ve ekran kartının zaten kendi fanları mevcut. Yanma vs. gibi bir durum olmayacaktır fakat fazla ısınırsa parçalar kendini soğutmak için güçlerini kısacaktır bu da performans kaybı ile sonuçlanabilir. Oynadığınız oyunun ağırlığına göre de değişir elbette.

Eğer işlemcinizde de fan yoksa belli bir dereceye ulaşınca sistem kapanabilir.

Yani kapanır mı?
İkinci bilgisayarımda kasa fanları çok ses çıkardığı için hepsini iptal ettim ve öyle kullanıyorum kullanacağım zaman. Hiçbir sorun yaşamadım ki genelde encode yapmak için kullanıyorum ve bu da işlemcinin tam güçte çalışması demek. Yine de stok soğutucu ile aşırı bir ısınma yaşanmıyor.

İşlemci ve ekran kartının zaten kendi fanları mevcut. Yanma vs. gibi bir durum olmayacaktır fakat fazla ısınırsa parçalar kendini soğutmak için güçlerini kısacaktır bu da performans kaybı ile sonuçlanabilir. Oynadığınız oyunun ağırlığına göre de değişir elbette.

Eğer işlemcinizde de fan yoksa belli bir dereceye ulaşınca sistem kapanYani
Yani ben masaüstü bilgisayar demiyorum yani yeni nesil leptop diyorum kasa diğil

Geri
Yukarı