Fansız bilgisayar çalışır mı?

Kasanın fanını diyorsanız önemli değil sonuçta 10-15 yıl önce fanı olan kasa bile yoktu. :D

Arkadaşlar, benim bilgisayarın fanı yok hani oyunlarda falan bilgisayarım kendi kendine kapanmaz değil mi?

CPU fanı var ise çalışır. Kasa özellikle egzoz fan yok ise yazın bilgisayar çok ısınır. CPU fan yok ise CPU fan error verir.

Oyun nedir hocam? Fansız oyuna girmek son derece yanlış. Hangi fanı kastediyorsunuz? İşlemci ise çalışır fakat naneyi yiyebilirsiniz.

Arkadaşlar, benim bilgisayarın fanı yok hani oyunlarda falan bilgisayarım kendi kendine kapanmaz değil mi?
Sistemin nedir ? Bazı sistemlerde pasif soğutma var. Yani fansız sessiz şekilde. Çalışır lakin donanım buna uygun değilse ısınıp kendini kısıtlayacaktır. Belki de koruma amaçlı kapatacaktır.

Soğutusuz bilgisayar çalışmaz soğutucudan kastım işlemci soğutucu. İşlemci çok çok kısa bir süre içerisinde aşırı ısınmaya başlar. Yüke girdiğinde ise bilgisayar hata verip kapanır ve bu döngü işlemci soğutucu takılana kadar devam eder. Kasa fanı olmadanda çalışır ama sistem çalışırken çok ısınabilir.

İşlemci fanı yoksa işlemcin çok ısınır ama kasa fanıysa bir şey olmaz, sadece işlemci, ekran kartın sıcak ortamda kaldığı için ekstradan ısınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı