Ehliyet aldıktan sonra uzun yol yapılır mı?

Daha fazla  
Ehliyeti 2023 Kasım ayında aldım. Bizim kurs hocasına sormuştum ehliyeti aldıktan sonra uzun yol yapabilir miyiz diye, yapabilirsiniz demişti. 2 yıl aday sürücü olarak gözükürsünüz, şehir dışına çıkmanızda herhangi bir sorun olmaz demişti. İnternete baktığımda herkes farklı bir ağızdan konuşmuş. Bazıları çıkamazsınız ceza alırsınız falan. Kime inanalım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ehliyeti 2023 Kasım ayında aldım. Bizim kurs hocasına sormuştum ehliyeti aldıktan sonra uzun yol yapabilir miyiz diye, yapabilirsiniz demişti. 2 yıl aday sürücü olarak gözükürsünüz, şehir dışına çıkmanızda herhangi bir sorun olmaz demişti. İnternete baktığımda herkes farklı bir ağızdan konuşmuş. Bazıları çıkamazsınız ceza alırsınız falan. Kime inanalım?
Dostum bu arada ekleme yapayım, dediğin şeyler Stajyer Ehliyet sahiplerinde geçerli. Ayrıca Stajyer Ehliyet ile 75 ceza puanını geçmezsen sıkıntı olmaz. Senin ehliyetin normal ehliyet olduğu için bir şey olmaz.

Bir sıkıntı olmaz yasak değil ama uzun yol şehir içinden daha kolay diyenlere bakma doğru değil bu. Şehir içinde 40 ile gitmek ve şehir dışında 120-130 ile gitmek arasında çok fark var. İlkini herkes yapar ikincisini herkes yapamaz.

Geri
Yukarı