Ehliyet alma süreci nasıl işliyor?

SenpaiKangal

Picopat
Selam bugün babam gidip ehliyete yazdırmış beni. Oradakiler cumarteisne getirmem gereken belgeleri söylemişler ama bayram arası sağlık belgesi alamam, öğrenci belgesi de alamam okul kapalı. Pazartesi götürsem olur mu? Bir de bu yazılı sınava ne zaman gireceğiz? Hangi aralıklarla oluyor ufak bilgilendirir misiniz?

Başvurduğunuz yere göre değişir. Belgeleri vermek için gittiğinizde sorularınızı sorabilirsiniz hepsini cevaplarlar. Ayrıca gün olayını da problem edeceklerini sanmıyorum.

Senelik part şeklinde oluyor gecikmeden götür kur dolarsa bir sonraki sınava kalırsın sor öğren kursu en geç ne zaman getirmen gerek. Kurs da belirli günlerle eğitim anlatılıyor sınavda çıkabilecek olan. Ardından yazılı sınav günü açıklanır sınava girersin. Soruları düzgün ve yavaş okumanı tavsiye ederim, yıllardır araba kullanırım ancak askeri personeldim almaya hiç fırsatım olmamıştı her izinim de ceza yedim toplam 6 ceza var neyseki plakaya hep. Bırakınca aldım tâbi hemen. Yazılı sınavdan sonra direksiyon sınav günün belirlenir ön hazırlık olarak hoca ile 3 5 kere aranız da anlaşıp direksiyon eğitimi alırsın günü gelince de direksiyon sınavına girersin. Araba kullanan biriysen zaten sorun yok. Aktif olarak kullanmıyor ve kullanmadıysan heyecan yapma hocalar da iyiyse güzel. Ben de hocalar oldu bittiyse getirdi son kişi bendim çorba içmeye yetişelim açız bas hadi oğlum zaten biliyormuşsun dediler hiç bişey anlamadım 🤣

Özel hastaneler ve devlet hastanelerinden sağlık raporu alabilirsiniz illa aile hekiminden almanıza gerek yok. Öğrenci belgesini de e-devletten alabilirsiniz okuldan almanıza gerek yok.

Belgeleri teslim edersiniz sonra kurs size der ki şu tarihler arasında teorik eğitiminiz var ister gidin ister gitmeyin dersler bitince ise teorik yazılı sınava girersiniz eğer sınavı geçersiniz kurs size kendi takvimlerine göre müsait saat aralıklarında ders verir ve uygulamalı sınavınızın olacağı saati söyler. Her şey yolunda giderse 2 ayda bütün adımları geçip ehliyetinizi alırsınız.

Bayram olması önemli değil, aile hekimi ya da onun vekili çalışıyordur, oradan raporu alıyorsun. Sonra söyledikleri hesaba para yatırıp makbuz alıyorsun. Bir haftada kolayca yapılacak işler.

Sana sınav ve ders zamanlarını söylemişlerdir, ya da mesaj atarlar. Önce birkaç hafta derse gideceksin, sonra bilgisayarlı sınav yerini söylecekler. Ondan sonra direksiyon eğitimi başlayacak.

Öğrenci belgesi ne alaka anlamadım.

Özel hastaneler ve devlet hastanelerinden sağlık raporu alabilirsiniz illa aile hekiminden almanıza gerek yok. Öğrenci belgesini de e-Devlet'ten alabilirsiniz okuldan almanıza gerek yok.

Belgeleri teslim edersiniz sonra kurs size der ki şu tarihler arasında teorik eğitiminiz var ister gidin ister gitmeyin dersler bitince ise teorik yazılı sınava girersiniz eğer sınavı geçersiniz kurs size kendi takvimlerine göre müsait saat aralıklarında ders verir ve uygulamalı sınavınızın olacağı saati söyler. Her şey yolunda giderse 2 ayda bütün adımları geçip ehliyetinizi alırsınız.

Öğrenci belgesinin okulun imzalaması gerekmiyor mu? Öyle alsam kabul olur mu hocam?

Geri
Yukarı