Ehliyet fotoğrafında gözlük kuralı

Teori

Kilopat
Daha fazla  
Bugün ehliyet kursuna yazıldım biyometrik fotoğraf istediler, gidip çektirdim fotoğrafçı gözlüklerimi çıkarmamı söyledi ama kimliğimdeki fotoğrafım gözlüklü, ehliyet fotoğrafının gözlüksüz olması sıkıntı çıkarır mı?

Gözlüğün çerçevesi gözüne gelirse fotoğrafı kabul etmeyebilirler. Pasaport alırken başıma geldi. Kamera yukarıda olduğu için çerçeve göz kapağıma geldi, memurlar belki kabul edilmez dediği için hemen yedek biyometrik fotoğraf çektirdim fakat kabul edildi.

Sorun olmaz. Ama öyle bir kural yok. Aklınızda bulunsun.
Öğrendiğime göre, acemi fotoğrafçılar, gözlükle çekmesini beceremedikleri için çıkartıyorlarmış.
Bana da "gözlükle biyometrik fotoğraf çekilmesi yasak" dediler.
Ne kadar da yalancı olmuş bu esnaflar :)

Bugün ehliyet kursuna yazıldım biyometrik fotoğraf istediler, gidip çektirdim fotoğrafçı gözlüklerimi çıkarmamı söyledi ama kimliğimdeki fotoğrafım gözlüklü, ehliyet fotoğrafının gözlüksüz olması sıkıntı çıkarır mı?
Merhaba ehliyeti aldınız mı? bir arkadaşım yazıldı gözlük kullanıyor uzak var numaralı ama kursa verdiği resim gözlüksüz biyometrik sıkıntı olmazmış ehliyette gözüküyormuş çıkıyormuş zaten sağlık raporuna yazmışlar sizin durumunuz ne olmuştu?

Merhaba ehliyeti aldınız mı? bir arkadaşım yazıldı gözlük kullanıyor uzak var numaralı ama kursa verdiği resim gözlüksüz biyometrik sıkıntı olmazmış ehliyette gözüküyormuş çıkıyormuş zaten sağlık raporuna yazmışlar sizin durumunuz ne olmuştu?
Hiçbir şey olmadı, ehliyet fotoğrafım gözlüksüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı