Ehliyet harç zammı ne kadar?

İnternette böyle diyor dostum.
1669634389993.png

Eğer TC Kimlik Kartını 2018 yılından sonra aldıysan Nüfüs Müdürlüğüne gidip Nüfusmatik ile birlikte randevu almadan işlemini yapabilirsin. Ben de yeni aldım ehliyetimi, Randevu alırken söylemişti, gittim bu şekilde aldım. Ne sıra bekledim ne başka bir şey, gitmeden önce vergilerimi yatırmıştım.

Ya benim direksiyon sınavı da 24 25 aralık'ta da ben sanırım büyük ihtimalle zamlı harç ödeyerek alırım kesin. Yetişmez 2023 e kadar.

Ya benim direksiyon sınavı da 24 25 aralık'ta da ben sanırım büyük ihtimalle zamlı harç ödeyerek alırım kesin. Yetişmez 2023 e kadar.
Dediğim şekilde yaparsan senin de yetişir dostum, ben direksiyon sınavını geçtim, belgelerimin onaylanmasını bekledim 2 gün kadar. Ardından kursumdan aradılar belgelerin hazır randevu alabilirsin diye, randevu alırken o dikkatimi çekti, kendim Adliye'de çalışıyorum, Eskişehir'de çok yakın gidip işlemimi 10 dakika içerisinde randevusuz yaptım.

Ya benim direksiyon sınavı da 24 25 Aralık'ta da ben sanırım büyük ihtimalle zamlı harç ödeyerek alırım kesin. Yetişmez 2023'e kadar.

Hocam ben de direksiyon dersleri için sınava girecektim aralık ayının sonuna attı aralık ayı kapalıymış sınav için bakın şu işe :D.

Dediğim şekilde yaparsan senin de yetişir dostum, ben direksiyon sınavını geçtim, belgelerimin onaylanmasını bekledim 2 gün kadar. Ardından kursumdan aradılar belgelerin hazır randevu alabilirsin diye, randevu alırken o dikkatimi çekti, kendim Adliye'de çalışıyorum, Eskişehir'de çok yakın gidip işlemimi 10 dakika içerisinde randevusuz yaptım.
İnşallah yetişir ya. Boşuna 4 gün yüzünden daha fazla para ödemek can sıkıcı.

Hocam ben de direksiyon dersleri için sınava girecektim aralık ayının sonuna attı aralık ayı kapalıymış sınav için bakın şu işe :D.
Ya yazılı sınava 24 kasımda girdim geçtim. Kursa mesaj attım direksiyon sınavı ne zaman diye 24 25 aralık'ta dedi.

*B sınıfı ehliyet harcı ise bin 116 lira 90 kuruştan 2 bin 489 lira 77 kuruşa yükselecek.* 1300 küsür lira zam gelecek yılbaşında.

Hocam randevu almadan harcı nasıl yatırdınız.

Eğer randevu günü çok uzağa verildiyse gidip ehliyet harcını şimdi yatır. ATM'den çıkan fişi alıp sakla. Randevu tarihine de fiş ile birlikte gidin, zamlı bir şekilde ödememiş olursunuz.

Geri
Yukarı