Ehliyet için tam 18 yaşını doldurmak gerekli mi?

Format at knk

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
2005 14 Kasım doğumluyum şimdi yil olarak 18 yaşındayım ehliyet e yazilabilir miyim?
Yazılamaz isem ama sigortam varsa yazılabilir miyim çünkü daha 18 yaşını doldurmayan arkadaşım banka hesabı açtı ve borsa ile ilgileniyor ama tam 18 değil o da.
İkisi farklı şeyler ama demek istediğimi anlamşinizdır.
Ehliyetli şu yüzden almak istiyorum lojistik de çalışyorum 2. araba daha alacaklar yola beni göndermeyi düşünüyorlar.

2005 14 Kasım doğumluyum şimdi yil olarak 18 yaşındayım ehliyet e yazilabilir miyim?
Yazılamaz isem ama sigortam varsa yazılabilir miyim çünkü daha 18 yaşını doldurmayan arkadaşım banka hesabı açtı ve borsa ile ilgileniyor ama tam 18 değil o da.
Ehliyetli şu yüzden almak istiyorum lojistik de çalışyorum 2. araba daha alacaklar yola beni göndermeyi düşünüyorlar.

Lakin ehliyet alınca bile 2 yıl stajyer durumun var, sen sürerken yolcu da ehliyetli olacak yanındaki diye biliyorum, lakin bu konuyu araştırmak lazım değişebilir, ben 2018 gibi aldığımda bu kanun vardı.

Lakin ehliyet alınca bile 2 yıl stajyer durumun var, sen sürerken yolcu da ehliyetli olacak yanındaki diye biliyorum, lakin bu konuyu araştırmak lazım değişebilir.
Stajyer sürücü olunca normal ehliyetin var gibi muamele görüyorsun. Yanında başka bir sürücünün olmasına gerek yok. Ancak sıkı bir denetimde oluyorsun. Alkolden vb işlem yapılırsa ehliyetin iptal oluyor.

Stajyer sürücü olunca normal ehliyetin var gibi muamele görüyorsun. Yanında başka bir sürücünün olmasına gerek yok. Ancak sıkı bir denetimde oluyorsun. Alkolden vb işlem yapılırsa ehliyetin iptal oluyor.

O zaman burada denizlideyim yanlış bilgi mi verdiler artık bilmiyorum. Araştırmam lazım teşekkürler.

9 ay sonra başvurabilirsin. Ehliyet de eline 2024'ün başında geçer.

O zaman burada denizlideyim yanlış bilgi mi verdiler artık bilmiyorum. Araştırmam lazım teşekkürler.

Stajyer sürücü olayları çıktığı zamanlarda ehliyetimi almıştım. O nedenle biliyorum. Kazaya karışırsan ehliyetinle alakalı bir sorun olmuyor ancak dediğim gibi, alkol gibi olaylardan ceza yersen ehliyetin iptal ediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı