18 yaşını geçmek tam olarak nedir?

• Konuyu başlatan Leoon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 2B
Reşitsin işte dostum anlamayacak bir şey yok.
kanka sorun o değil bir form var 18 yaşınızı geçmemiş olmanız lazım diyor o yüzden soruyorum bende biliyorum reşit olduğumu

kırmızı olanada verilmez gibi

Doğum gününden 1 gün bile geçmiş olsa sen artık 18'i geçtin.
biliyorum kankada formda 18 yaşını geçmemiş derken 18'i bitirmemişmi diyor yoksa 18'de buna dahilmi onu anlamadım sadece neyse ya

Ben bunu hiçbir arkadaşıma anlatamıyorum. Aptal insanlar da değil, çok iyi yerlerdeler ama bana dedikleri şey "Doğduğunda bir yaşında mısın?".
İnsanlar yaşın tek bir nokta olmadığını, bir yıllık süreyi kapsadığını yani bir zaman dilimini tanımladığını anlamıyor. Saatle anlatmayı deneyebilirsin. Saat 1'i 1 saniye bile geçse artık 1. saat dilimde değil de 2. saat diliminde olduğumuzu anlatabilirsen yaşı da anlayacaklardır.

Mavi beyaz iyidir :d
biliyorum kankada formda 18 yaşını geçmemiş derken 18'i bitirmemişmi diyor yoksa 18'de buna dahilmi onu anlamadım sadece neyse ya
Ehliyet almak, oy vermek, reşit olmak gibi şeyler doğduktan sonra 18 tam sene bitirince oluyor yani 19. senenden gün almaya başlarsan reşitsin. Ülkemizde yaş sorulunca yani kaç yaşındasın deyince bitirdiğin yaşı söylemek önemli, bu şekilde konuşuyoruz biz. Bazı ülkelerde insanlar girdikleri yaş dilimini söylüyor. Onlar da bu şekilde alışmış.

kanka sorun o değil bir form var 18 yaşınızı geçmemiş olmanız lazım diyor o yüzden soruyorum bende biliyorum reşit olduğumu

Forum doldurmakta zorlanıyor musun? Cevabı bariz bir soru. Geçmişsin.

Geri
Yukarı