Ehliyet Kursu Sınavına Nasıl Çalışılmalı?

umutcan85

Hectopat
Ehliyet kursuna kayıt oldum. Dersler basladı İlkYardim / Motor / Trafik Dersleri test mi oluyo sınavlar ? Sınav 2 hafta sonra sadece testlere mi calısmalıyım konulara calısmaya gerek var mı? Nasıl calısabilirim ? Trafik sınavından netten soruları 17 dogru yaptım biraz bilgi verir misiniz ?
Sınavdan kac yanlıs yapılınca geciliyor ? Şimdiden stres yaptım ama calısıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınav 50 soru oluyor. Her soru 2 puan. 70 alman gerekiyor geçmek için. Yani en fazla 15 yanlış yapma hakkın var. O kadar stres yapmana gerek yok. Sorular gayet kolay oluyor. Son 1 yılda çıkmış sorulara bak. Yeterli olur. Genelde aynı tip sorular oluyor.

Hocam, Arda arkadaşında dediği gibi yazılı sınavlar çok kolay. Çıkmış sorular bakmanız büyük ölçüde yararlı olucaktır. Size verdikleri kitabın arkasında da var diye düşünüyorum. Asıl endişelenmeniz gereken teoridir. Onda da önceden olaya hakimseniz bir problem olacağını düşünmüyorum.
Kazasız belasız binersiniz inşallah.

Ben cumartesi günü girdim sınava. Gayet kolaydı. Sadece trafikten bir soruda takıldım yirmi dakikamı aldı o lanet soru. Hiç dert etmeye gerek yok. Araç tipleri, bölgeye göre hızları ve yollarla ilgili bilgileri bilmen trafik için yeterli olacaktır. İlkyardım ve motor zaten kolay. Mesela benim girdiğim sınav sorularına bakabilirsin çalışmak için.

..::T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI::..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı