Ehliyet nasıl alınır?

ftlX0

Kilopat
İyi akşamlar. İyi sosyaller. 18 yaşıma gireli 3 ay oldu ve artık ehliyet almak istiyorum. Ama kurslara falan başvurmadan önce aklımdaki soru işaretlerini halletmek istiyorum. Ehliyet kursları kaç hafta veya ay sürüyor? Haftada kaç gün ders görüyoruz. Sınavlar ne zaman oluyor. Bunun gibi temel şeyler hakkında bilgim yok. Bilgisi olanlar yardımcı olabilirlerse teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar. İyi sosyaller. 18 yaşıma gireli 3 ay oldu ve artık ehliyet almak istiyorum. Ama kurslara falan başvurmadan önce aklımdaki soru işaretlerini halletmek istiyorum. Ehliyet kursları kaç hafta veya ay sürüyor? Haftada kaç gün ders görüyoruz. Sınavlar ne zaman oluyor. Bunun gibi temel şeyler hakkında bilgim yok. Bilgisi olanlar yardımcı olabilirlerse teşekkür ederim.

Hocam direkt bir kursa giderek bu sorularınıza en doğru cevabı alabilirsiniz. Eğer gittiğim gibi kayıt olurum diyorsanız sağlık raporu, yeni bir biyometrik fotoğraf ve tabii para ile kayıt olabilirsiniz.

Ehliyet sınavına girmeden önce baban veya farklı tanıdığın biri ile ebeveyn kontrolü altında araba kullan. Araba kullanmak zor birşey değil zaten. Sadece vites atarken debyaja basmamak sıkıntı.

Ayrıca ehliyet sınavında manuel vitesli araba kullanıyorlar. Ehliyet sınavı öncesi herhangi bir manuel araba kullanman lazım.

sorular kolayda sen bir ahbabınla kimsenin olmadığı alanlarda araç kullanmayı öğren ondan sonra kursa para ver.

Ehliyet dersleri saatlik oluyor 2 saat doldurman gerek gittiğin zaman ve toplam ders saati yanlış hatırlamıyorsam 12 saat olması lazım 6 kere gidip ondan sonra sınava girdim diye hatırlıyorum. Kaydolduğun zamanla alakalı biraz da ne kadar süreceği her ayın sınav günleri belli eğer o tarihe teorik sınavını yetiştiremiyorsan uygulama sınavın bir sonraki aya kalıyor yani uzuyor. Uygulama sınavı da ayın 10'undan önce oluyordu diye hatırlıyorum.

Ehliyet sınavına girmeden önce baban veya farklı tanıdığın biri ile ebeveyn kontrolü altında araba kullan. Araba kullanmak zor bir şey değil zaten. Sadece vites atarken debyaja basmamak sıkıntı.

Ayrıca ehliyet sınavında manuel vitesli araba kullanıyorlar. Ehliyet sınavı öncesi herhangi bir manuel araba kullanman lazım.

Sorular kolayda sen bir ahbabınla kimsenin olmadığı alanlarda araç kullanmayı öğren ondan sonra kursa para ver.

Hocam işte araba yok maalesef. Akrabalarda şu an oturduğumuz şehirde değil. Hani daha da zamlanmadan alayım şu ehliyeti kafası benimki. Yani halihazırda kullanabileceğim bir araba yok şu an maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı