Ehliyet sınavı zor mu?

Arkadaşlar, merhaba. 5 gün önce sınavımın 5 gün sonra yani yarın olduğu söylendi :D Vizelerim falan da olduğu için öyle çok çalışamadım. Kitabın kapağını 1-2 kez falan açtım o da pek bakamadım ne var ne yok diye. İnternetten 10-15 arası test çözdüm, genel olarak 74-86 bazen 90 bazen 72 gibi puanlar aldım. Bir tanesinde 68 almıştım. Sınav nasıl olur, çok zorlanır mıyım? Deneyimi olan krallar biraz anlatsın da ne ile karşılaşacağımızı bilerek girelim :D.
Şoförlük sınavını geçtiysen sıkıntı yok, yazılı sınav kolay oluyor :)

Yarısına yakını mantık sorusu diğer kısımların da yarısını çok rahat yaparsın. Bak bir kaç ezber sorusu var tüm sınavlarda çıkıyor. Söyleyeyim.

- Kazazedenin arabadan çıkarılış şeklinin ismi
- Otomobil v kamyonetin şehir içi maksimum hızı
- Hangi sınıf hangi ehliyeti kullanır

Bu üçünden ikisi kesin çıkacak. Ben derslere 2 kere gittim sonra hiç gitmedim bu siteden bir kaç test çözüp 86'mıydı öyle bir puanla geçmiştim. Trafik levhalarını mutlaka ezberle geçersin.

Eğer önemsemezsen direksiyon sınavı günü şuna benzer tabloyla karşılaşabilirsin. Hoca da körse ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çıkmış soruları internet üzerinden çözmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında yapmanız gereken bir şey yok. Yol öncelikleri ve ilk yardım sorularına dikkat edin yeterli olacak.
Herkesin zorlandığı nokta değişiyor. Kesin motordan zorlanırsın demek yanlış bir şey.

Hocam dediğim gibi yarın sınav elimden geldiğince çözmeye çalışıyorum :D motorla ilgili zorlanacağım doğru gibi görünüyor çözdüğüm sorularda motor kavramlarını bilmediğim için tam anlayamıyorum. Umarım çözdüğüm yerlerden gelir :D.
İleride bakmak isteyen arkadaşlar olursa diye söyleyeyim. Yorum yapan herkesin dediği doğru çıktı :D sınavdan 98 aldım ve sınav bildiğiniz çıkmış, hazırlık sorularının aynısıydı. Bazılarında kelime bile değişmemişti. 5 günlük teorik derse giden herkes çok rahat geçebilir. Gitmeyenlerde birkaç tane sınav çözmesi yeterli oluyor.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı