Ehliyet sınavından 2. kez kaldım

Daha fazla  
Merhaba. Ailem arabada pratik yaptığım zaman cok guzel araba surdugumu ama bazi hatalarim oldugunu soyler her zaman.(hatalarim kalma sebebi degil)ilk ehliyet sınavıma girdiğim zaman parktan kaldim. Ve 2.sınavda sinyal vermeden kaldım. (en cok dikkat ettigim şey sinyallerdir normalde) Ailemden ne tekrar sinav parasi istemek ne de bir daha araba kullanmak.
İstemiyorum. Sadece icimi dokmek icin bu konuyu açtım.

Merhaba. Ailem arabada pratik yaptığım zaman cok guzel araba surdugumu ama bazi hatalarim oldugunu soyler her zaman.(hatalarim kalma sebebi degil)ilk ehliyet sınavıma girdiğim zaman parktan kaldim. Ve 2.sınavda sinyal vermeden kaldım. (en cok dikkat ettigim şey sinyallerdir normalde) Ailemden ne tekrar sinav parasi istemek ne de bir daha araba kullanmak.

Bende zamanında üçüncü seferde ala bilmiştim.
Sinir krizi geçiriyordum.
Fiat linea aracından Peugeot 206 geçerek sorunsuz sınavdan geçtim.

Heyecandan bence. Sonuçta ölüm kalım değil. Biraz kendini toparla dozunda özgüvenle ve pratikle tekrardan gir. Bence diğer sınavdan geçeceksin. Annem pratik olmadan 5.sınavda geçti ve hiç moralini bozmadı. Aynısını sende uygula. Hakkına hayırlısı diyelim inşaallah kazanırsın dostum.

Ehliyeti hemen alman mı gerekiyor kendi paranı kazan bir ara alırsın ehliyet. Ben 3 yıl önce aldım o günden beri araba sürmedim.
Her sene zam geliyor. İlk fırsatta alıp kenara koymak en mantıklısı, sonuçta bir defa alınıyor. Ben 2014 yılında aldım ilk defa geçen sene çıktım trafiğe araba alınca.

Bugün ben de sınavdan kaldım, gelen komisyon gayet yardımcı oldu sağ olsunlar. Ama iki kere stop edince yapabilecekleri bir şey kalmadı maalesef haklı olarak :D

Olabilir hocam. Dikkat eksikliği ve heyecandan olmuştur. Gözümüzün önündekini göremediğimiz anlar oluyor. Ona dikkat edeyim, buna dikkat edeyim derken en önemli şeyleri es geçiyoruz.

Kendi başarısız ve şanssız deneyimlerimi anlatayım;

Ben 18'de girdiğimde hoca ile bir sınav görevlisi arkada, diğer görevli yanımda oturuyordu. Yanımdaki arkasını döndü yol boyunca sohbet ettiler. Ne yaptığımı umursamadılar bile. Sonra ambulans denk geldi, sağa sinyal verip bir arabanın arkasına yanaştım. Yanımdaki görevli önünü dönünce çarpacağımı sandı ve frene abanıp arabayı stop ettirdi. Ambulans arkamızda çalıştırmaya çalışırken panik yaptım, çalıştıramadım. Normalde o kadar panik yapmazdım ama yanımdaki ve arkamdaki hıyarlar bağırarak, tepki göstererek o an paniklettirdiler. Özellikle yanımdaki arkadaşı arabayla bütünleştirecek kadar öfkelenmiştim ama kendimi kontrol ederek evime gittim.

Ucuz olsun diye bulduğum sürücü kursu, ülkenin en dandik kursu olabilir. Araba kullanmayı kendim öğrendim. Hocanın hiçbir katkısı olmadı. Elinde telefon ile etrafın fotoğrafını çeken bir sosyal medya bağımlısıydı.

Sonra sınava tekrar girdiğimde sınavın komple değiştiğini öğrendim. O dönem güzergah falan değişmiş fakat kurs bana bu konuda hiçbir bilgi vermedi. Ben de bütün bunları sınav esnasında öğrenince bıraktım gittim. Sürücü kursuyla başkalarının da sorun yaşadığını öğrenince, hepsini örgütledim. Dava açtık, her yere şikayet ettik ve kapandı. Ayrıca paranın yarısını da geri aldım.

Bütün bu olaylardan sonra soğuyup tekrar denemedim. 23 yaşımdayken heveslenip aldım.
Ne olur ne olmaz sansürledim :D

kurs.jpg

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı