Ehliyete tekrardan sınıf ekletince stajyer ehliyeti mi oluyor?

agentymad

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 7 ay önce b ehliyet aldım ve stajyer ehliyet sürecim başladı. Mesela atıyorum, benim 2 senem doldu ve artık stajyer sürücü sayılmıyorum. Sonradan başka bir sınıf ekletirsem ehliyetim tekrardan stajyer ehliyet mi olur yoksa eklenen sınıfta stajyer sürücü sayılmam mı? Ona göre A2'ye ya erken yazılacağım ya da geç yazılacağım maksat A2'nin de stajyer sürücülüğü en erkenden bitsin.

Bende A2 yazılcam sizin şehre fiyat nedir bilgin var mı yoksa motora kaçak biniyorum.
Çoğu sürücü kursu 7-8k dese de 2-3 ay öncesine kadar benim birkaç arkadaş farklı sürücü kurslarında 5kya yazıldı o tamamen senin bulacağın sürücü kursuna bağlı. Kapı kapı gez fiyat bilgisi al pazarlık yap illa birisi indirim yapar

Çoğu sürücü kursu 7-8k dese de 2-3 ay öncesine kadar benim birkaç arkadaş farklı sürücü kurslarında 5kya yazıldı o tamamen senin bulacağın sürücü kursuna bağlı. Kapı kapı gez fiyat bilgisi al pazarlık yap illa birisi indirim yapar.

Tamamdır teşekkürler hem 150CC hem de kasksız biniyorum o zamana kadar yakalanmazsam iyi 1 hafta içinde yazılırım. 😁

Arkadaşlar yaklaşık 7 ay önce b ehliyet aldım ve stajyer ehliyet sürecim başladı. Mesela atıyorum, benim 2 senem doldu ve artık stajyer sürücü sayılmıyorum. Sonradan başka bir sınıf ekletirsem ehliyetim tekrardan stajyer ehliyet mi olur yoksa eklenen sınıfta stajyer sürücü sayılmam mı? Ona göre A2'ye ya erken yazılacağım ya da geç yazılacağım maksat A2'nin de stajyer sürücülüğü en erkenden bitsin.
Hocam stajer ehliyet ile normal arasında ne fark var tam olarak anlayamadım da.

Hocam stajer ehliyet ile normal arasında ne fark var tam olarak anlayamadım da.
Kral sorumun cevabını öğrendim zaten ama hem senin soruna cevap vereyim hem de kendi soruma cevap vererek diğer arkadaşları bilgilendireyim.

Ehliyeti çıkarttığın ilk 2 sene boyunca sen Aday Sürücü statüsünde sayılıyorsun ve ehliyetin de stajyer ehliyeti olarak geçiyor. Normal ehliyetten farkı ise stajyer ehliyetin ceza puanı 75, normal ehliyetin ceza puanı 100. Ve stajyer ehliyette ceza puanını aştığın zaman ehliyetine kalıcı el koyuyorlar ve tekrardan sürücü kursuna yazılıp alman gerekiyor. Ama normal ehliyette ceza puanını aşınca el koyuyorlar. Ya da farz edelim ceza puanını aşmadın. Stajyer ehliyette 2. seneni doldurunca sıfırlanıyor, normal ehliyette 1. seneni doldurunca sıfırlanıyor.

Konudaki sorumun cevabına gelirsek ise: Stajyer ehliyet sınıfsal değil belge bazlı. Yani 2. senemi doldurduktan sonra sınıf ekleyince tekrardan aday sürücü olmuyorum ya da ehliyetim stajyer ehliyet sayılmıyor. Yine normal ehliyet olarak kalıyor. Eklenen sınıfta da normal sürücü sayılıyorsun. O yüzden A2'ye biraz daha geç yazılacağım.

Konu kilitlenebilir. @Oğuzhan18 Kral sen de tekrardan dikkat et. Şu sıralar çevirme/denetim bayağı arttı. Aynı gün farklı ilçelerde 3 kez çevirme yedim 15 Eylül gibi. Ayak üstü enselenme. En kısa sürede kursa yazıl, kaskı da çözüver. Tekerine tekrardan taş değmesin

Kral sorumun cevabını öğrendim zaten ama hem senin soruna cevap vereyim hem de kendi soruma cevap vererek diğer arkadaşları bilgilendireyim.

Ehliyeti çıkarttığın ilk 2 sene boyunca sen aday sürücü statüsünde sayılıyorsun ve ehliyetin de stajyer ehliyeti olarak geçiyor. Normal ehliyetten farkı ise stajyer ehliyetin ceza puanı 75, normal ehliyetin ceza puanı 100. ve stajyer ehliyette ceza puanını aştığın zaman ehliyetine kalıcı el koyuyorlar ve tekrardan sürücü kursuna yazılıp alman gerekiyor. Ama normal ehliyette ceza puanını aşınca el koyuyorlar. Ya da farz edelim ceza puanını aşmadın. Stajyer ehliyette 2. seneni doldurunca sıfırlanıyor, normal ehliyette 1. seneni doldurunca sıfırlanıyor.

Konudaki sorumun cevabına gelirsek ise: Stajyer ehliyet sınıfsal değil belge bazlı. Yani 2. senemi doldurduktan sonra sınıf ekleyince tekrardan aday sürücü olmuyorum ya da ehliyetim stajyer ehliyet sayılmıyor. Yine normal ehliyet olarak kalıyor. Eklenen sınıfta da normal sürücü sayılıyorsun. O yüzden A2'ye biraz daha geç yazılacağım.

Konu kilitlenebilir. @Oğuzhan18 kral sen de tekrardan dikkat et. Şu sıralar çevirme/denetim bayağı arttı. Aynı gün farklı ilçelerde 3 kez çevirme yedim 15 Eylül gibi. Ayak üstü enselenme. En kısa sürede kursa yazıl, kaskı da çözüver. Tekerine tekrardan taş değmesin.

Güvenlik formasından dolayı 2 kere saldılar ama sivil olduğumda bir tarafıma geçirecekler en kısa sürede yazılcam sende dikkat et teşekkürler.

Geri
Yukarı