Ehliyete zam gelme sıklığı

5harf

Hectopat
Selamlar. B ehliyet almayı düşünüyorum da bu önümüzdeki ara tatilde mi yani Şubat ayında mı yoksa yazın mı kayıt olsam diye karar verme aşamasındayım. Ehliyete ne sıklıkla zam geliyor? Ona göre hareket edeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence maddi sıkıntınız yoksa alın aradan çıksın, diğer türlü her geçen zaman aleyhinize olur.

B sınıfı ehliyet şu an 1500 TL civarı. Yılda bir kere zam geliyor ehliyet ücretlerine. Babam sürücü kursunda baş eğitmen ona sordum:)
İlden ile fiyatlar değişiyor. Istanbulda geçen sene kasım ayında sadece kurs fiyatı 1750TL idi. Şu an rahat 2000 TL olmuştur. 809 TL olan harç bedeli de 1000 TL'ye yaklaştı. Bu sene boyunca zam geleceğini sanmıyorum.

Yıldan yıla geliyor benim bildiğim. 2020 itibariyle 2000 civarı alır kurslar. Ayrıca 810 TL olan dosya ücreti de (direksiyon sınavını geçtikten sonra belgeyi alma aşamasında) 1000 TL civarına çıkarılmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı