Ehliyetsizken polis çevirmesinden bir şey olur mu?

Neyin ne olduğu belli değil muavinci hikayesine dönmüş. Siz ne yaptınız da yolunda giden polis durdurup ehliyet sordu. Çevirme yok bir şey yok evin önündeki garaja girecekken polis nerden peydah oldu. Adam babamı ara demiş, anneni aramışsın falan. Ehliyetsiz arkadaşını niye babanın arabasına bindiriyorsun. Araba da babanın değilmiş zaten. Adam uğraşmak isterse bir sürene bir de araç sahibine gelir ceza. Normal şartlarda ortada şüphe unsuru yoksa araba durdurup ehliyet soran polis görmedim. Polisin de ne yaptığı belli değil. Muhtemelen göz korkutmak istemiş. Her noktadan falso. Bir de ilahi bakış açısıyla anlat hikayeyi istersen anlaşılmıyor.

Neyin ne olduğu belli değil muavinci hikayesine dönmüş. Siz ne yaptınız da yolunda giden polis durdurup ehliyet sordu. Çevirme yok bir şey yok evin önündeki garaja girecekken polis nereden peydah oldu. Adam babamı ara demiş, anneni aramışsın falan. Ehliyetsiz arkadaşını niye babanın arabasına bindiriyorsun. Araba da babanın değilmiş zaten. Adam uğraşmak isterse bir sürene bir de araç sahibine gelir ceza. Normal şartlarda ortada şüphe unsuru yoksa araba durdurup ehliyet soran polis görmedim. Polisin de ne yaptığı belli değil. Muhtemelen göz korkutmak istemiş. Her noktadan falso. Bir de ilahi bakış açısıyla anlat hikayeyi isteraen.

Şimdi araba dede yadigarı ama hep biz kullanıyoruz bu sebepten ötürüde amcamın üzerine araba annemde yukarıda anlattığım gibi ben kullanmak istiyorum fakat arkadaşınla sen yanımda dur bana yanlışlarımı söyle dedi bende tamam dedim arabyı sürdü annem dolandı falan sonra evin önüne çekti ve dedi ki siz arabayı garaja park edin bizde arabayı park etmeye gittik arkadaşım ben park ederim dedi tam giderken normal bir polis u dönüşü yapıyordu biz biraz bekledik baktık gitmiyor geçtik yanından polis arkamıza takıldı 2 kez siren çaldı bizde hemen çektik sağa bizim mahallede arkadaşlar ben indim adam ehliyetin göreyim dedi arkadaşa arkadaşta yok dedi araba arkadaşın babasının dedi. Diğer polis arkadaşa nerelisin sen falan diye soru sorarken diğer poliste bana babanı ara dedi ben biraz itiraz ettim baktım ceza yazacak babamı arıyorum diye annemi aradım o sırada da sanırım bizim mahallede bir ihbara gelmişlerdi bana babanı ara diyen adam o ihbarla ilgilenirken bende diğer polise hemen verdim telefonu annemi arayıp annemde açmadı polis telefon numarasının fotografını çekip gitti hiç plakaya sorgu tutanak ne bilm tcmizi falan istemedi. Olay bu.

Şimdi araba dede yadigarı ama hep biz kullanıyoruz bu sebepten ötürüde amcamın üzerine araba annemde yukarıda anlattığım gibi ben kullanmak istiyorum fakat arkadaşınla sen yanımda dur bana yanlışlarımı söyle dedi bende tamam dedim arabyı sürdü annem dolandı falan sonra evin önüne çekti ve dedi ki siz arabayı garaja park edin bizde arabayı park etmeye gittik arkadaşım ben park ederim dedi tam giderken normal bir polis u dönüşü yapıyordu biz biraz bekledik baktık gitmiyor geçtik yanından polis arkamıza takıldı 2 kez siren çaldı bizde hemen çektik sağa bizim mahallede arkadaşlar ben indim adam ehliyetin göreyim dedi arkadaşa arkadaşta yok dedi araba arkadaşın babasının dedi. Diğer polis arkadaşa nerelisin sen falan diye soru sorarken diğer poliste bana babanı ara dedi ben biraz itiraz ettim baktım ceza yazacak babamı arıyorum diye annemi aradım o sırada da sanırım bizim mahallede bir ihbara gelmişlerdi bana babanı ara diyen adam o ihbarla ilgilenirken bende diğer polise hemen verdim telefonu annemi arayıp annemde açmadı polis telefon numarasının fotografını çekip gitti hiç plakaya sorgu tutanak ne bilm tcmizi falan istemedi. Olay bu.
Uğraşmamışlar gibi görünüyor. Bir şey çıkacağını sanmıyorum. Babanı aramakta ısrarcı olmasıyla sizin reşit olmadığınızdan emin olarak durdurmuş herhalde. Babanı arayıp sizin çocuklar arabayı kaçırmış diyecekti gibi :D Kimlik tespiti bile yapmamış. Uğraşmak istese uğraşırdı diye düşünüyorum. Ehliyeti yanında bulundurmamayı geçtim ortada ehliyet bile yok. Bi kimliğe baksa zaten yaşlar da belli. Bir şey çıkmaz burdan.

Uğraşmamışlar gibi görünüyor. Bir şey çıkacağını sanmıyorum. Babanı aramakta ısrarcı olmasıyla sizin reşit olmadığınızdan emin olarak durdurmuş herhalde. Babanı arayıp sizin çocuklar arabayı kaçırmış diyecekti gibi :D Kimlik tespiti bile yapmamış. Uğraşmak istese uğraşırdı diye düşünüyorum. Ehliyeti yanında bulundurmamayı geçtim ortada ehliyet bile yok. Bi kimliğe baksa zaten yaşlar da belli. Bir şey çıkmaz burdan.
Siz yine de ehliyetsiz binmeyin. Cezalar cep yakıyor artık. Bi kazaya karışırsınız yıllarca onunla uğraşırsınız. Bi yayaya çarparsınız adam gider dava eder uğraşırsınız, dava etmiyorum ama şu kadar para isterim der yine uğraşırsınız. Örnekler çoğaltılabilir. Alınabilir bir risk değil.

Son düzenleme:
Ceza gelirse itiraz et ben yan koltuktaydım kullanmıyordum diye
Yarısından yırtarlar anca. Araç sahibine de saplıyorlar aynı miktarda ceza 🤣
Arkadaştan istedi zaten arkadaşta ehliyet yok araba arkadaşın babasının dedi. Kesin ceza gelir mi? Tutuştum vallaha
Tutanak yoksa neye göre gelecek ceza birader? Sakin ol hele. Bir tarafınız tutuşsun diye yapmış polis de. Ortada resmi belge yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı