Ehliyette gözlük yazmaması gibi bir durum olabilir mi?

SapkaliPen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kısaca anlatayım iki gözümde 0.25 sağ gözüm astigmat ehliyette gözlüklü yazmaması gibi bir durum olabilir mi?

Sağlık raporu aldığın zaman muhtemelen doktor sağlık raporuna gözlüklü olduğunu yazacaktır. Eğer yazmazsa ehliyette de yazmaz.

Ehliyette gözlüklü gözlüksüz ibaresi yok ki? Ben gözlüklüyüm, herhangi bir yerde gözlüklü/gözlüksüz yazmıyor.
Veya ben soruyu anlamadım.

Ehliyette gözlüklü gözlüksüz ibaresi yok ki? Ben gözlüklüyüm, herhangi bir yerde gözlüklü/gözlüksüz yazmıyor.
Veya ben soruyu anlamadım.
Araba kullanmaya yönelik her hangi bir engeliniz varsa ehliyetinizin arka yüzünün sağ alt köşesinde (aşağıdaki görselde işaretlenen kısım) ilgili engelin kodu yazar. Mesela gözlüklü birinin ehliyetinde 01.01 yazar.
1695066637550.png

Aşağıdaki siteden kodlara ulaşabilirsiniz.

Araba kullanmaya yönelik her hangi bir engeliniz varsa ehliyetinizin arka yüzünün sağ alt köşesinde ilgili engelin kodu yazar. Mesela gözlüklü birinin ehliyetinde 01.01 yazar. Aşağıdaki siteden kodlara ulaşabilirsiniz.
Evet baktım şimdi. Bilgi için teşekkürler. Bende 01.06 yazıyor.

Bu durumda gözlüksüz veya lenssiz polis tarafından çevrilirseniz ceza yiyebilirsiniz.
Tamamdır hocam bunu öğrendiğim iyi oldu.
Gözlüksüz hiçbir şeyi göremem zaten, araç da doğal olarak kullanamam ama bazen yolda giderken gözlük camını sildiğim falan oluyor, o sıralarda polislere dikkat ederim. :D

@Gardrop Fuat hocam 0.25 0.25 görüşüme engel değil polislerle konuşsam hallolmaz mı? Kaskın içinde gözlük düşüyor dönerken gözlük daha çok engel oluyor bana.

Geri
Yukarı