Ehliyette konu anlatımı ders işleniyor mu?

Hayatsız

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Ben ehliyete yazıldım bana kıtapcık verdıler. Neler onerirsiniz? Konu anlatımı gıbı seyler onlar anlatacak mı? Kıtabcıgı komple bıtırmem mı gerekıyor?

Evet yüz yüze ders anlatımları (Trafik, motor ve sağlık dersleri) olacaktır. Kitapçık üzerinden çalışma yapabilirsiniz. Komple bitirip bitirmemek sizin elinizde. Verilen kitap derste gördüklerinizden ibaret olup ders harici tekrar için gerekli olabilir. Gelecek ders işlenecek konuyu hocadan öğrenerek derse girmeden bir gün önce kitapçıktan ilgili konuyu okuyarak derse katılmanız öğrenmenizi kolaylaştıracak ve anlatılanın akılda kalmasına fayda sağlayacaktır.

Ayrıca belirtmem gerekir ki; Sürücü kursunda trafik bilgisi, trafik adabı dersi için 18 saat, ilk yardım dersi için 8 saat ve Motor (araç tekniği) dersi için en az 6 saat ders görülmesi zorunludur. Yani devamsızlık bir yere kadar yapılabilir. Tabi uygulamada pek çok kurs bu kurala riayet etmiyor.​

Son düzenleme:
Kitabın hepsini okumak ve sorularını (çok abartı olmayan) çözmek büyük fayda sağlar. İnternetten de örnek soruları çözmenizi öneririm.

Teorik sınav için yüzyüze eğitim oluyor.

Tavsiyem kitabı bitirip teorik sınav için yapılan mobil uygulamalardan soru çözmeniz. Basit şeyler zaten. Okuyup hemen öğrenebileceğiniz şeyler için sürekli git gel yapıp vakit kaybetmeye gerek yok.
Böyle yapacaksanız devamsızlık kısmını konuşun, resmi olarak olan bir şey. Ben gittiğimde yoklama alan yoktu ama yine de bahsedip gitmedim.

Resmi olarak 32 saat ders işlenmesi gerekiyor. Gidip gitmemek size kalmış. Kabaca üniversitede bir dönemde bir dersi işleme süreme denk geliyor.

Arkadaşlar selam. Ben ehliyete yazıldım bana kıtapcık verdıler. Neler onerirsiniz? Konu anlatımı gıbı seyler onlar anlatacak mı? Kıtabcıgı komple bıtırmem mı gerekıyor?

İnternetteki testleri vb telefonuna ehliyet sınav soruları tarzı bir uygulama vardı onu indirirsen daha rahat olur orada önüme gelen sorular vardı sınavda 1-2 tane aynısı çıkmıştı.

Sınıfta ders işleniyor, bence kesinlikle katılınmalı. Sadece çıkmış sorulara hazırlanıp sınavı geçenler oluyor lakin trafik kurallarını gerçekten öğrenip uygulamak önemli. Bugün Türkiye'de trafikteki çoğu kişi kuralları bilmiyor ve uygulamıyor malesef.

Dersler var katılabiliyorsun, ben ehliyet aldığım dönem çalışıyordum bu derslere ve direksiyon derslerine katılmadan sınavlara girmiştim. Katılmak zorunda değilsin ama istiyorsan normal sınıfta ders işleniyor.

Şu an denetim yapılıyor diye biliyorum yoklama alıyolardı ben aldığımda.

Yeni konular

Geri
Yukarı