Ekimde Bitmesi Planlanan Gümrük Vergisi Uzatıldı!

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, birçok ithal üründe 30 Eylül 2020 tarihine kadar geçerli olan ek gümrük vergisi kararlarının süresi yıl sonuna uzatıldı.

Ek gümrük vergisi süresi uzatılan ürünlerden biri de video oyun konsolları oldu. Gümrükte yüzde 18 KDV ve yüzde 20 ÖTV uygulanan Xbox, Nintendo Switch ve Playstation gibi oyun konsollarına, 18 Nisan’da Resmi Gazete’de yayımlanan kararla yüzde 50 de ek vergi getirilmişti.

18 Nisan’daki kararda 30 Eylül 2020 tarihine kadar (bu tarih dahil) uygulanacağı açıklanan ek verginin süresi, bugün yayımlanan kararla 31 Aralık 2020 (bu tarih dahil) tarihine kadar uzatıldı.

19 KASIM’DA SATIŞ FİYATI 9 BİN TL’Yİ AŞABİLİR
Playstation 5 piyasaya 499 dolar bedelle sunuldu. Sozcu.com.tr olarak geçen hafta yaptığımız hesaplamada, nakliye ve diğer masraflarla bu oyun konsolunun gümrük girişinin 4 bin TL olduğu varsayımı ile 19 Kasım’da Türkiye’de satışa sunulacak ürünün fiyatının o tarihte 6 bin 796 TL olacağını belirtmiştik. Ancak ek vergi kararının uzatılmasıyla, o tarihteki satış fiyatı 8 bin 896 TL’ye yükseldi. Dolar/TL kurundaki artış, fiyatı daha da yukarı çekebilir.

Kaynak: Sözcü.

Merak etme eğer erken seçim olmaz ise seninle birlikte 7 milyon genç oy kullanacak. Daha önceki erken seçim bizim oy vermememiz içindi umarım aynısını size yapmazlar.

Vermesek bile ne değişecek? Gelen kişi ha diye kalkındıracak mı ülkeyi? Zamanında hata yaptı şimdi kendide bilmiyor me yapacağını.

Bu hayatı boşuna yaşıyoruz gerçekten. Kendi yaşıtlarım başka ülkelerde aile kuruyor, evini ve arabasını alıp mutlu bir hayat yaşıyor. Ben kendimi zor idare ediyorum kendi maaşımla. Biz bunu haketmemiştik. Biz bundan çok daha iyisini hak ediyorduk. Gün geldiğinde bunları kimse hatırlamayacak. Ama biz ileride onları lanetle anacağız.

Freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyoruz. Hayırlısı, hayırlısı diyerek kendimizi geçiştiriyoruz. Nereye kadar devam edecek bu hiç bir fikrim yok.

Vermesek bile ne değişecek? Gelen kişi ha diye kalkındıracak mı ülkeyi? Zamanında hata yaptı şimdi kendide bilmiyor me yapacağını.
Hata yapar ise değişmesi gerekir. Bu heryerde böyledir. Zaten halkın inancını toplamış birisi sandık ile başa geçer, beceremez ise istifa eder veya etme ise halk ayaklanır. Protestolar düzenlenir ve bunlar demokrasiyi oluşturur. Birisini seçtikten sonra beceremez ise ''Biz seçtik boşver'' demek demokrasi değildir.

Hayır zaten saçma sapan yönetiliyordu ülke Bi'de üstüne virüs çıktı. Resmen bayır aşağı batıyoruz.

Vallaha hayat bana ve tüm gençlere şu cümleyi kurdurduysa"bu ülkede doktor olacağıma Almanya'da tırcı olurum daha iyi" kusura bakmayın da hiçbir umut yok demektir. Ben daha 3 sene öncesine kadar pilot olmak istiyordum, gözlerim açılınca fark ettim ve şimdi bir an önce pasaportumu alabilsem de Almanya'daki dayımın yanına çalışmaya gitsem diye 4 gözle bekliyorum.
Hata yapar ise değişmesi gerekir. Bu her yerde böyledir. Zaten halkın inancını toplamış birisi sandık ile başa geçer, beceremez ise istifa eder veya etme ise halk ayaklanır. Protestolar düzenlenir ve bunlar demokrasiyi oluşturur. Birisini seçtikten sonra beceremez ise "biz seçtik boş ver" demek demokrasi değildir.

Yaşlıları iyi dolandırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı