Oyun konsollarına %50 ek gümrük vergisi

Karantina nedeniyle konsol satışlarının artması devletimizin gözünden kaçmadı ve yeni vergi paketinde araya konsolları da sıkıştırdılar. Bundan sonra ithal edilecek konsollarda %5-50 arasında ek vergi alınacak.

Düzenleme ile yerli üreticinin korunması hedefleniyor (!)

Arkadaşlar %50 geçici, sonra da %20 kalıcı vergi kabul edilemez. Bir sonraki seçimde bütün bu vergileri göz önnüde bulundurun. Haftyaya 1$ 7 TL olacak. Dünya deviyiz diye bize caka satan adamlar 10 TL için her gün SMS atıyor.

Hayret eskiden bunları savunan kişiler gelirdi onlarda gelmemiş tek tek bütün mesajlara baktım. Bu da bir şeydir.

Ayrıca ÖİV de bir zamanlar geçici olarak getirilmişti hatırlatayım. Hala daha verginin geçmesini bekliyoruz.

vergi-220x300.png

Hayret eskiden bunları savunan kişiler gelirdi onlarda gelmemiş tek tek bütün mesajlara baktım. Bu da bir şeydir.

Ayrıca öiv de bir zamanlar geçici olarak getirilmişti hatırlatayım. Hala daha verginin geçmesini bekliyoruz.

Dostum mesele siyasi bir şey değil nasıl milletvekilleri kendi maaşıma oybirliğiyle zam yapıyor bizde her türlü (gereksiz) vergiye karsiyiz doğal olarak. Kim istemez ki aracını yüzde 125 vergiler olmadan alsın. Malesef millet olarak vergilere zamlara yeterince ses cikarmiyoruz, signeye çekiyoruz. Bunu gelenek ve Vatan sevgisine yoruyorum. Aklıma başka bir sebep gelmiyor. Bu zamlar bir Avrupa ülkesinde olsa insanlar isyan ederdi(tabii ki taraftarı değilim).

Arkadaşlar %50 geçici, sonra da %20 kalıcı vergi kabul edilemez. Bir sonraki seçimde bütün bu vergileri göz önnüde bulundurun. Haftyaya 1$ 7 TL olacak. Dünya deviyiz diye bize caka satan adamlar 10 TL için her gün SMS atıyor.
Gerçekler artık konuşulsun, kimse susmasın. Yalılarda oturan pelikanları beslemekten bıktık

Ayrıca ÖİV de bir zamanlar geçici olarak getirilmişti hatırlatayım. Hala daha verginin geçmesini bekliyoruz.
Savunmaya kalkarlarsa burada kıyamet kopacağını biliyorlar. Üyeliği düşünmem açarım ağzımı yumarım gözümü artık yeter. Canımı alacak değiller ya.

Vergiye tepki göstermek tamam ama konunun hemen siyasete dökülmesi ve 7 sayfa olması... Bizim forumun muhtemelen ısınamayacağım tek yönü bu. Uzun bir konu elde etmek istiyorsan dinle veya siyasetle alakalı bir konu aç, çünkü çok büyük bir üye grubu sadece bunlara cevap yazmak için var. Ama bir teknik destek konusu açıyorsun, 2 hafta her gün öne çıkartıyorsun gelen cevap sayısı 2.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı