Ekolayzer nasıl ogrenilir?

ihaterain

Hectopat
Makaleler
1
Guncelde bilgisayarda blacksharkv2X telefonda opus X kullanıyorum simdi Buds 2 Pro alacagim karar degistirmezsem, ekolayzer tam olarak nedir hangi ayar neyi ayarlar nasıl olmalidir vesaire cok fikrim yok, ozet gecebilecek veya guzel rehber atabilecek varsa sevinirim.

Galaxy wearable de hazır ekolayzer ayarları var onlardan sevdiğini seçsen yeter. Ekolayzer kulaklığın hangi frekansa nasıl tepki vereceğini ayarlıyor. Wearabledeki ayarlara güzel tepki veriyor kulaklık ekstra bir şey yapmana gerek yok.

1- Her insanın duyum eşiği frekans duyumu faklıdır. Yanındaki ya da herhangi bir adamla aynı frekansları aynı / seviyede duyamazsın. Anatomik bir mevzu.

2- Kulaklıkların / hoparlörlerin kayıttaki frekansları doğru verebilme yetileri faklıdır. Modele / markaya göre değişir.

Hazır presetler size firkir edinmeniz için sunulur ancak doğru ayarı sizin müzik dinlemedeki tecrübeniz, sesleri tanımlayabilme kabiliyetiniz belirler.

Misal; Rock şarkısı dinliyorsanız, bir davul zillerinin doğal ortamda nasıl ses çıkarttığını bilmek; size doğru yüksek frekans ayarları yapmanızı sağlar. Bass gitarın kick ile uyumunu bilmek; düşük frekanslarını yönetmenizi sağlar.

1- her işnsanın duyum eşiği frekans duyumu faklıdır. Yanındaki ya da herhangi bir adamla aynı frekansları eşit seviyede duyamazsın.

2- kulaklıkların / hoparlörlerin kayıttaki frekansları doğru verebilme yetileri faklıdır. Modele / markaya göre değişir.

Hazır presetler size firkir edinmeniz için sunulur ancak doğru ayarı sizin müzik dinlemedeki tecrübeniz, sesleri tanımlayabilme kabiliyetiniz belirler.

Misal rock şarkısı dinliyorsanız bir davul zillerinin doğal ortamda nasıl ses çıkarttığını bilmek size doğru yüksek frekans ayarları yapmanızı sağlar.

Hocam oncelikle teşekkür ederim ama farkli duyma olayini vs biliyorum, bir de ben her tarz muzik dinlerim açıkçası her seferinde tekrar ayar degistirmekle de ugrasamayacak kadar usengecim.
Ben butun tonlarin, baslarin midlerin tizlerin vs olabildigince ayni ayarda gelmesi taraftariyim, muzik kulagiminda iyi oldugunu dusunuyorum.

Tabii ki kendime gore ayarlamam lazim ama hangi ayar neyi degistirir hangi sinirlar icinde durmak lazimdir vs tarzi puf noktalari ariyorum diyebiliriz.

Hocam oncelikle teşekkür ederim ama farkli duyma olayini vs biliyorum, bir de ben her tarz muzik dinlerim açıkçası her seferinde tekrar ayar degistirmekle de ugrasamayacak kadar usengecim.
Ben butun tonlarin, baslarin midlerin tizlerin vs olabildigince ayni ayarda gelmesi taraftariyim, muzik kulagiminda iyi oldugunu dusunuyorum.

Tabii ki kendime gore ayarlamam lazim ama hangi ayar neyi degistirir hangi sinirlar icinde durmak lazimdir vs tarzi puf noktalari ariyorum diyebiliriz.

Ya kulaklığınızın orijinal sesini kullanın direkt ya da fxsound yazılımını kullanın bayağı iyi.

ben her tarz muzik dinlerim açıkçası her seferinde tekrar ayar degistirmekle de ugrasamayacak kadar usengecim.
EQ ayarı, müzik tarzına göre değiştirilmez ki, Nereden çıkartıyorsunuz onu?
Yapmanız gereken kulaklık / hoparlörünüzü doğru frekansı verecek şekilde bir seferliğine ayarlamak.

Yukarıya bunun yanıtını yazmıştım. Müziği iyi bilmek ile ilgili bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı