Ekonomi gerçekten çok mu kötü?

Sende bu kafayla isyan etmeye devam et.

Napalım hocam isyan etmeyelimde oturalım evlerimizde dolar artsın istediği kadar yarın markette bir şey almayalım su içmeyelim bu kafayla devam edelim o zaman ne deyimki ben size tartışmayacağım artık tartışmamıza gerek kaldığını düşünmüyorum.

İhtiyacım olan bir şeyi alabiliyorsam her şey yolunda demektir. Kola 20 TL olmuş bir ihtiyac mı değil ama herkes alıyor. B u ülke hala yaşanabilir bir ülke. Yoksul olmaniçin internete verecek para olmamalıydı. Ha şimdi diyeceksin bir ihtiyactır 😃
Açlık sınırı 6 bin 839 TL, yoksulluk sınırı 22 bin 278 TL.
Sana bol şans diliyorum.

Ülkeleri birbirleriyle karışlaştırak bir yere varamazsınız. Neden Arap ve latin Amerika ülkelerinde karşılaştırmıyorsunuz. Burada kimse ekonomi iyi değil demedi.

Neden hep kötü olanla karşılaştırıyoruz? Önümüzdekilere bakın, Amerika'ya ya da Avrupa'ya. Farkı göreceksiniz. (konunun en son çarşamba'da mesaj aldığını görmemişim, ufaktan hortlatmış oldum. Kusura bakmayın.)

"Şimdi yeğenim dış gü..."
Problem stabilite olmaması. Kimse önünü göremiyor. Dolarizasyon had safhada. KKM'deki para oradan çıkınca nereye gidecek belli değil. Ülkemizdeki yiyiciler bitmek bilmiyor..

Çoğu kişi olaylara asgari ücret diye bakıyor fakat ülkenin büyük bir bölümü en az 9k maaş alıyor. Dışarı çıkın gözünüzü nereye Çevirseniz en az 250 bin TL lik araba görürsünüz. Bence fakir halk var bu doğru ama bence çok abartılıyor.
Eğer 250 bin TL'lik arabayı iyi bir araba sanıyor ve ekonomi iyi diyorsan sorun vardır. Dışarı çıkınca nereye baksan 5-10 milyonluk araba görüyorsan sorun yok ama 250 bin lira fakirlik belirtisi olabilir...

Eğer 250 bin TL'lik arabayı iyi bir araba sanıyor ve ekonomi iyi diyorsan sorun vardır. Dışarı çıkınca nereye baksan 5-10 milyonluk araba görüyorsan sorun yok ama 250 bin lira fakirlik belirtisi olabilir...
250 Bin TL lik arabayı lüks zannetmiyorum fakat en kötü asgari ücret alan kişi 250 bin tl biriktirebiliyorsa geçim sıkıntısı bir nebze abartılıyordur. Ben küçük şehirde yaşadığım için kiralar daha uygun. Belki fiyatlar daha uygun olduğu için binebiliyorlardır, bilmiyorum.

Geri
Yukarı