Ekonomi nasıl düzelir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kalkıp 2023 de duzelecegimize inanan varsa onlara bir yerimle gülüyorum işte.

Kalkıp muhalefetin de vergi indirimi vs deyip ülkeyi kurtaracağına inanıyorsanız ona da gülerim.

Gidin eskiden beri verilen seçim vaadlerini izleyin gelin bir...
Adamlar enflasyon, AB diyorlar 30 yıl önce simdi bakıyorsun hala aynı sorunlar...

Kısacası kendinizi kurtarmaya bakın.
Bizim ülkeye bu çok bile.

Bende gerektiği zaman objektif bakıyorum. Ki beni görenler olmuştur mesela CHP taciz skandalına falan çok sert bakmıştım.
Ama zamlar olunca yani devlet zam yapınca doğal olarak CHP şehirlerin'de zam yapması lazım.
Bu arada AKP çoğunlukla tarım bölgelerine sahip.
Tarım bölgelerin de nasıl olur'da fiyatlar İstanbul ile yarışır aklım almıyor.
Anadolu abartıldığı kadar iyi ve toprağı verimli bir yer değil işte. Topraklar tarım için verimli değil, çiftçi eğitimsiz. Türkiye için en iyi gelir kaynağı Turizm ve Silah ihracatları olur. Turizm için ise ülkeyi laikleştirmen, güvenilir bir yere getirmen gerek.
Vallahi 2,800 TL ile 4 kişilik bir aile nasıl geçinsin ki...
Asgari ücretle geçim şahsidir. Asgari ücret adı üstünde, sana yaşayabileceğin, temel ihtiyaçlar dışında en düşük yaşam standartını sunar dünyanın her yerinde. Gidip çocuk yaparsan bununla tabii ki geçinemezsin.

Mansur Yavaş akıllı ve dürüst adam. Kilicdaroglunun onu maşa diye kullanmasına izin vermez.
Bak ince vardı ekmellettin vardı ne oldu?
Kılıçdaroğlu koltuğunda oturup para sayarak keyfine bakacak. Onun ulke gibi derdi yok.
Koltukta adam gibi birisi olsa siyaset tek bir partinin elinde tekel olmazdı.

Sizin derken? Okuman yok sanırım bilmem kaçıncı yazışım:

AKP'li değilim, AKP'li değilim, AKP'li değilim, AKP'li değilim, AKP'li değilim.

Yaw ne alaka, ne alaka, ne alaka, ne alaka. Yeter yazmayın daha artık hepinize laf anlatmaktan yoruldum.
Yerinde olmak istemezdim, Allah kurtarsın. Bu arada Akp'li değilim ama = Ben koyu Akp'liyim.

Gıda fiyatlarını nasıl düşüreceğiz 2023'den sonra ? Merak ediyorum çiftçiye destek verip üretimi artırmak istedikde Lozan yüzünden yapamadık mı? Elin Almanı anavatanı Türkiye olan fındığı bizden ucuza yiyor haberin var mı? Bizden aldığı fındığı bizden ucuza yiyorlar !!! 2023'den sonra düzelecek mi bu?

Bakın arkadaşlar, 2023 ile ilgili bir şey söylemedim. 2023'ten sonra da yine bu şekilde devam edeceğiz, elimizde sihirli değnek yok. Sadece 2028 gibi iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum, 7-8 sene gayet uzun bir süre.

Tamam. Üretim isteyin üretim olunca da dalga geçin.

Her araba %100 milli ve yerli değildir. Yarısından az parça dışarıdan alınır. TOGG'unda elektrikli olması büyük avantaj. İleride benzinli araç kalmayacak.
AKP'li değilim ama yerli üretim yaptığı zaman tabii ki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik edeceğiz. Sizler iyi bir şey yapsa bile nefret kusuyorsunuz.
Akp lisin

Bakın arkadaşlar, 2023 ile ilgili bir şey söylemedim. 2023'ten sonra da yine bu şekilde devam edeceğiz, elimizde sihirli değnek yok. Sadece 2028 gibi iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum, 7-8 sene gayet uzun bir süre.
Ben sana diyorumki adamlar 1760 yılında sanayi devrimi yapmış, Afrika'yı sömürerek daha da güçlenmişler bizse yüzyıllarca hiçbir şey üretmeden, boş boş gezinmişiz. Hala diyorsunki 7-8 senede toparlanırız iyi bir süre falan. Neyle yapacaksın neyle?

Zeki ve kalifiye insanlar doğum kontrolü uygulayıp her geçen gün azaldıkça, düşük zekalı ve vasıfsız insanlar hızla üremeye devam edecek. Ve hızla sıfıra yaklaşacağız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı