Ekonomi ne olacak?

Seçimden sonra bile düzelmeyeceğini halen anlamadınız. Seçimden sonraki gün Thanos gibi şık yapınca dolar düşmeyecek. En aşağı 2022 de katarsak 3 yılı geçmeden dolar 10 gibi değerlere kolay kolay ulaşamaz. Üretim yok bir şey yok.

Fındık üreticisiyim veya ufak tarla topluyorum herneyse ;
Geçen sene 30 TL kilosu dediler 23 tl ye düştü .
30 TL ye devlet alıyor fakat yarısını eleyip saglamini ayıklayıp alıyor . ( sağlam kastım ölçüleri )
Bu yılda 54 dediler 45 olur .
Tv de göründüğü gibi değil . Aracılar firmalar var her kilo başı 7 TL kesinti yapıyor .
Neden ? Devlet bilmiyor mu sanki ?
Sen götür almaz aracı götürsün alıyor .
Saçmalığın daniskası.
Ekonomi konusunda adalet yok .
Polis yasadisi rütbe gözetmeden tutuklamali.
Askerleri nasıl tutukluyorlarsa siyasileri de yaka paça tutuklamalilar.
Kaç komutan feto diye indirildi kim fetocu konuya girmiyorum.

Para yok kriz var ama bayramda tatil beldeleri ful doluydu hala da öyle sayılır.

İnsanlar bir ev almak için para biriktirmeye çalışsa ömürleri bitene kadar ev alamıyorlar en azından paramızla 2-3 gün eğlenelim diye tatile çıkıyorlar. Tatilde de iki havuza gireyim, birkaç restoranda yemek yiyeyim derken para da tatil de bitiveriyor zaten. Ne istiyorsunuz insanlar gezmesin mi? Görmesin mi? Yemesin mi? İçmesin mi? Ölelim mi? Sen insanına bunları layık görmüyor musun? Elin avrupalısı ülkede yaşasın da biz anca hizmet edip eve ekmek götürdüğümüze mi şükredelim?

Şartlı sığınmacıların kölelik yapması ile ekonominin ilgisi yok.
Ekonomi politikaları kötü, politikacılar da başarısız.

Kısmen düzelmesi 5 yıl, uzun vadeli düzelmesi 20 yıl diyelim.

1 günde TL dolar karşısında faiz ve 2-3 şey ile 20 liradan 12-11 liralara düştü ekonomiyi iyileştirmek 20 yıl falan sürmez ayrıca o kadar abartmasaydık iyi olurdu 3-4 ayda doları eğer başa gelecek düzgün yöneticiler 7-10 TL arası tamamıyla ile sabitleyebilir.

Bro sen zamları sadece aldığın şeylere mi geliyor sanıyorsun? Asgari ücret, maaşlar da artıyor. Belki maaşlardaki artış enflasyonu önlemiyor fakat idare ediliyor.

Kanka atıyorum her şeye %70 zam yapıyor asgari ücreti %10 arttıryo.

Yeni konular

Geri
Yukarı