Ekonomi ne olacak?

Dayı kaç yaşındasın 50 60?
Herkes yiyor içiyor diyenler de niyeyse kendileri de yiyip içiyor olmalı ki böyle düşünüyorlar. Kim yiyip içiyor yahu? Çoğu insan mutfak için aldığı şeylerin yarısından fazlasını alamamaya başladı.

Eskiden her cumartesi tavuk alırdık.
Haftalık et ihtiyacı gidermek için.
Şimdi 1 ayda bile zor alabiliyoruz.
Tavuktan bahsediyorum, dana eti veya pirzola değil.
Yemek ihtiyacı lüks oldu.
Ekonomi iyi diyenlenlere güzel sopa çekmedikce akillanmayacaklar.

1 günde TL dolar karşısında faiz ve 2-3 şey ile 20 liradan 12-11 liralara düştü ekonomiyi iyileştirmek 20 yıl falan sürmez ayrıca o kadar abartmasaydık iyi olurdu 3-4 ayda doları eğer başa gelecek düzgün yöneticiler 7-10 TL arası tamamıyla ile sabitleyebilir.
Senin düşündüklerin ile benim düşündüklerim farklı şeyler knk.
"Senin dediğin faiz ve 2-3 şey ile" derken buna KKM sistemi de dahil, bu şey her ay hazineye zarar ettiriyor. :)

5 sene ile anca iç borcu kapatırsın, uzun vadede piyasaya güven vermen ve dış borcu kapatman gerekiyor, uzun vadede kuru sabitlemeye çalışmakta gerekiyor ve bunun için adam akıllı yatırımlar da yapmalısın ki bu yatırımlar 20 sene ile sınırlı kalmaz. 😀

Son düzenleme:
Ekonomi nasıl düzelir?
1)mültecilere verilen aylık yardımı kes.
2)tanıdıklara para aktarma.
3)fabrika aç.
4)faizi normalde olaması gereken seviyeye getir.
Bunları ben bile akıl edebiliyorken neden ekonomiyle sorumlu kişiler akıl edemiyor?

Sence bunu bilmiyorlar mı? Dediklerini yaparlarsa tanıdıklarını Amerika'ya gönderip 2 milyon TL burs nasıl verirler. Yazık !

Her şey pahalı tamamda herkes yiyor içiyor.

TV şakası falan mısın? Tabii ki herkes yiyip içecek. Sence sadece konu yiyip içmek mi?

Her şey pahalı tamamda herkes yiyor içiyor.

Bu ne saçma bakış açısı arkadaş. Sokakta yaşayan insanlarda bir şekilde yiyip içiyor. Yemek ve içmek zaten hayatta kalmanın ana unsurları bunu da mı yapmasın insanlar hangi yıldı yaşıyorsun? Peaky Blinders izleye izleye kafan 1910'larda kalmış senin gerçeklikle bağlantın kopmuş.

Geri
Yukarı