Ekonomi okunur mu?

Türkiye'de olmayan şeylerin eğitimini vermek modadır. Mesela hukuk, ekonomi vb. gibi.

Hocam öyle iyi yerlerde okunup nasıl işsiz kalınıyor anlamıyorum.
Bir sürü var dostum kimse görmek istemiyor ama sürüyle var kaldıki kpssyle atanmayacaksan özelde ya bitirdiğin bölümle alakasız işte çalışıyorsun yada ilkokul mezunu patronun yanında asgari ücrete 10 saat çalışıyorsun

Hocam öyle iyi yerlerde okunup nasıl işsiz kalınıyor anlamıyorum.
Hocam ülkemizde bulunan üniversitelerin maalesef adının iyi bir yere gelmiş olmasının önemi yok . Sadece bundan ibaret değil . Sözelden 550. olup Boğaziçi Tarih okuyan arkadaşım bile işsiz . Şu ülke de maalesef sadece tıp okursan direk işin mevcut , diğer bölümlerde iş bulmak istiyorsan hem okuyup hem de okuduktan sonra kendini geliştirmen gerekli .

Yurtdışını düşünmekte haklıymışım demek ki.

Hocam merhaba 1 ay sonra sınava gireceğim ve eşit ağırlık öğrencisiyim hukuk ve psikoloji istemiyorum daha çok ekonomi tarzı bir bölümde kendimi hayal ediyorum ve ne yazık ki bir bölümde karar kılamadım yazdığınız bölümler hangi üniversitelerde önerirsiniz

ODTÜ, Koç, Boğaziçi, Sabancı, Özyeğin, TOBB, Bilkent, Hacettepe ve Galatasaray Üniversitelerinden birinde okumak çok büyük avantaj sağlar bence. Benim hedefim de Ankara'da TOBB, Bilkent, Hacettepe Üniversitelerinden birine yerleşmek.

hocam yazdığınız bölümleri hangi nitelikte okulları önerirsiniz ? Bir de mezun musunuz bu bölümlerden ?

Hocam yazdığınız bölümleri hangi nitelikte okulları önerirsiniz? Bir de mezun musunuz bu bölümlerden?

Ekonomi bölümünün yurt dışı olanakları nasıldır sizce bir de tek amacım tek gayem yurt dışına çıkmak, sayısal öğrencisiyim fakat eşit ağırlıktan çok rahat ilk 300-400 girerim gibime geliyor bu da nitelikli üniversite demek nitelikli üniversite de yurt dışı bağlantısı demek. Sizce bu denkleme uyarak eşit ağırlığa geçmeli miyim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…