Ekonomimiz neden kötüye gidiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar biz burda her şeyin farkındayız da mesela annesi babası dedesi nenesi farkında olmayanlar onlara bu durumu anlatıyor mu mesela merak ediyorum.
Bizde öyle bir durum olmadığı için benim gerçekleri göstermeme zaten gerek kalmıyor.
Yani ailesiyle bu oy meselesinde karşı karşıya gelen falan var mı aranızda merak ediyorum.

Çokomel ve BOP eşbaşkanından dolayı.
Bildiğiniz üzere çokomel çikolatadan oluşur. Çikolata da yazın eriyen bir şeydir. (YouTube'ye BOP eşbaşkanı yazarsanız kim olduğunu anlarsınız.)
Bir de ülkeye fabrika yapılacağına zaten kısıtlı olan paralarla saray yapılıyor. Sadece 1 sarayın günlük harcamasını araştırsanız ekonominin niye kötüye gittiğini anlarsınız. İşin kötü yanı bunları karşılıyacak fabrika da bulunmuyor.

Radikal cihatçı politika, onuda beceremediler. İthal edip üretmemek, vatandaş 1 alıyorsa 5'ini devlete alıyor, global olarak itibar ve sayıgıyı kaybettik, zengin müttefiğimiz kalmadı çünkü antipati yayıyor. Sultanımız damatlarını ve yiğenlerini devlete bakan yapıyor oda sıkıntı. Dün petrol arayan adam bugün hazine yönetiyor. Bu adam limit yoktaki haptan atsa yine bu kadar bilgiyi bu kadar sürede öğrenemez. Almanya sanayiden ve üretimden kazanıyor, bizimkiler vatandaştan kazanıyor. 1 kendine alıyorsun 5 tanede devlete. Bugün en berbat araba bile 100k'dan başlıyor. Sorgulamayan ve makarnaya g... verenler yüzünden kötüye gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hukuksuz tek adam rejiminin dış sermayeyi kaçırdığı söyleniyor ama ekonomimizin kötü olma sebebi; ayda 300$ maaş alan 4 milyon adet Suriyeli, maaşla beslediğimiz ÖSO, 4 milyon makarnacı, Atatürk'ün adını silmek için kapatılan havalimanı ve diğer milli üretim kuruluşları ve saltanat israfı olabilir.

Çünkü örtülü ödenek diye bir zıkkım var. Adı üstünde örtülü. Kimse bununla ne yapıldığını, nereye ne kadar para gittiğini bilmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı