Ekonomist Özgür Demirtaş: Artık lütfen hata yapmayın

Alparslan, kanuni ve Atatürk mezardan çıksa gelse koalisyon kursa dahi TL'nin değer kaybının önüne geçemez.

Dolar 13 tl olmuş su alınmaz bu zamanda...

Dosya Ekleri

• 22794141_1786347311656607_7049160352105234432_n.jpg
    22794141_1786347311656607_7049160352105234432_n.jpg
    21,1 KB · Görüntüleme: 57
Atatürk'ü bırak ismet inönü bile tek başına yeter, çünkü ne yapılacağını biliyorlar ve yapılıyor.

1900'lerin başlarında devlet birçok farklı kurum ve kuruluşu sıfırdan oluşturdu. Ancak şu an hepsi özelleşti. Devlet gelip dur kardeşim biz özelleşmiş sektörlerin yanına yeni bir devlet alternatifi kuramayız diyemez. O kadar uzun vadeli borçlanmalar var ki benim torunum bile o borcu ödeyecek muhtemelen. Şu anki durumda ancak değer kaybını frenleyebilirsin. TL'nin yeniden değer kazanması günümüz dünyasında çok daha uzun vadeli bir iş.

1900'lerin başlarında devlet birçok farklı kurum ve kuruluşu sıfırdan oluşturdu. Ancak şu an hepsi özelleşti. Devlet gelip dur kardeşim biz özelleşmiş sektörlerin yanına yeni bir devlet alternatifi kuramayız diyemez. O kadar uzun vadeli borçlanmalar var ki benim torunum bile o borcu ödeyecek muhtemelen. Şu anki durumda ancak değer kaybını frenleyebilirsin. TL'nin yeniden değer kazanması günümüz dünyasında çok daha uzun vadeli bir iş.

Dedikleriniz doğru zaten şu 128 milyar dolar nerede olayı tek başına bile yeter ülkenin kasasından ne kadar para çalınıp veya boşa harcandığı belli oluyor.
Örnek, eski Ankara büyükşehir başkanı melih gökçek.

Dedikleriniz doğru zaten şu 128 milyar dolar nerede olayı tek başına bile yeter ülkenin kasasından ne kadar para çalınıp veya boşa harcandığı belli oluyor.
Örnek, eski Ankara büyükşehir başkanı melih gökçek.

Ankara'da yaşıyorum, şehre RGB şerit LED döşedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı