Ekonomiyi anlamak için 20000 TL civarında araba bulmaya çalışın

• Konuyu başlatan ZortX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 3B
kısaca bir baltaya sap olamamış adamlar gelipte burada yurtdışında iş var burada yok demesinler.
Dostum sen dalga mı geçiyorsun? Ne yani Avrupa, Amerika, Rusya, Çin ve Japonya gibi ülkelerde herkes mükemmel, herkes soylu aileden gelmiş ve herkes üniversitesi okumuş (Daha uzar gider.) mu sanıyorsun? ABD de lise bitirmeme oranı %30? Ayrıca bir baltaya sap olamayanlar sandıktan onlarca kişinin oyunu "AKP" için kullanıyor iken ve bi anda "tarafsız" olması gereken kuruluşlar iktidar ın işine gelecek kararlar alıyor ise benim de burada sonuna kadar konuşma hakkım var. İktidar bizi bu kadar soyuyor iken, hiçbir şey tam düzende değil iken ve "Biz ne kandıran ne de kandırılan olacağız." dedikten sonra zamanında "O bir eğitim gönüllüsü..." dedikleri adamlar arkalarından bıçakladıktan sonra "Kandırıldık." diyebilir ise ben burada istediğimi yapabilirim (Tabi adminlerin izin verdiği kadarıyla.).

Sen, bir baltaya sap olabildin mi?

Ayrıca sözlerimden "AKP" li olanların dahi alınmasına gerek yok. Sadece biraz genelleme yaptım.

@Orkun Köksal bu arada ben bunu yazar iken yazına gereksiz bir şekilde "Atatürk" koymuşsun. Hayır son dönemde iktidar yanlıları daha az eleştiri almak için "Atatürk" koyuyorlar.

Kardeş iktidar destek vermiyorki. Ama yurtdışında devlet baba hem zekiye hem de normal vatandaşa destek veriyor (diye biliyorum.)(örnek: Almanya.). Bizim devlet zekinin önüne zaman zaman engel bile koyuyor, gerekli desteği vermiyor.

Yine lafım iktidara. Abicim bu iktidar ne kadar etkinlik (Müze, Turistik mekan, konser VB.) düzenliyor ki? Etkinlik olsa para yok, para olsa zaman yok. Hadi iktidar etkinlik yapmasın. Özel kuruluşlar içinde aynı şey geçerli - Etkinlik varsa para yok, para varsa zaman yok. -. Kaç tane baba bi Xbox One X ve 4K televizyon alabilir? Hadi diyelim aldı, kaç tane baba çocuğu ile orijinal FIFA ya da PES alıp söyle haftada en az 1 saat doya doya oynayabilir? Benim Xbox ım var, iyi bir bilgisayar var ve hatta Wİİ bile var. Ama bizim söyle ailecek oturup oynayacak vaktimiz hiç olmadı.

Hükumetin böyle sanata ve bilime düşman olmasını isteyen halk. 94 yılında Atatürkçü olan adam, şimdi niye Atatürk düşmanı oldu ? Çünkü milletin büyük kısmı böyle istiyor. Bak, hiç kimse sesini çıkartmıyor.
Her ne kadar hükumetin üzerine yıkmaya çalışsak da, mantıklı düşününce, problemin kaynağının millet olduğunu görüyoruz. En basitinden, bu yönetim biçimini kim seçti ? Halk. X kişisini kim seçti ? Halk.

Dostum sen dalga mı geçiyorsun? Ne yani Avrupa, Amerika, Rusya, Çin ve Japonya gibi ülkelerde herkes mükemmel, herkes soylu aileden gelmiş ve herkes üniversitesi okumuş (Daha uzar gider.) mu sanıyorsun? ABD de lise bitirmeme oranı %30? Ayrıca bir baltaya sap olamayanlar sandıktan onlarca kişinin oyunu "AKP" için kullanıyor iken ve bi anda "tarafsız" olması gereken kuruluşlar iktidar ın işine gelecek kararlar alıyor ise benim de burada sonuna kadar konuşma hakkım var. İktidar bizi bu kadar soyuyor iken, hiçbir şey tam düzende değil iken ve "Biz ne kandıran ne de kandırılan olacağız." dedikten sonra zamanında "O bir eğitim gönüllüsü..." dedikleri adamlar arkalarından bıçakladıktan sonra "Kandırıldık." diyebilir ise ben burada istediğimi yapabilirim (Tabi adminlerin izin verdiği kadarıyla.).

Sen, bir baltaya sap olabildin mi?

Ayrıca sözlerimden "AKP" li olanların dahi alınmasına gerek yok. Sadece biraz genelleme yaptım.

@Orkun Köksal bu arada ben bunu yazar iken yazına gereksiz bir şekilde "Atatürk" koymuşsun. Hayır son dönemde iktidar yanlıları daha az eleştiri almak için "Atatürk" koyuyorlar.
Dostum sende galiba okuduğunu anlama denen bir şey yok sanırsam? Hemen bizi bir parti üyesi yapıp bir baltaya sap olabildin mi? Demen çok ilginç galiba sizi çok etkiledi o yazdığım anlaşılan görmek istemiyorsan yazdıklarımı engelleyebilirsin beni gayet basit. Ben herkes soylu bir aileden geldi de üniversitesini okudu demedim bir baltaya sap olmak için sadece okumak gerekmez kendini de geliştiriceksin en kötü gidip bir ustanın yanında çırak olsan işin gücün olur bunu bile beceremeyen insanlar var bu memlekette bilmem ne kadar anlatabildim sana gelip de tanımadığın bir insana ''Çomar'' muamelesi yapmanı hoş bulmuyorum kolay gelsin.

Hocam bütün Türkiye şey zannediyor. Amerika'da Avrupa'da herkes hiçbir şey yapmadan zengin, refah içinde yaşıyor. Üretmiyorsan tüketmeyeceksin bu kadar basit. Şu an ülkede üniversite mezunu olmak bakkaldan yumurta, domates, biber alıp menemen yapmaktan daha kolay. Önüne gelen sosyolog, ekonomist olmuş. Ülkede 80 milyon vatandaş var. Herkes kendine bir sorsun benim bu ülkeye bu yaşıma kadar ne faydam oldu, ölene kadar ne faydam olacak diye ? Vergi vererek, askere giderek ülkeye bir fayda veya katlı sağlanmış olunmuyor. Dünyanın hangi ülkesine gidersen git birkaç istisna dışında (Avrupa Birliği + birkaç ülke ) vergi vermek ve askere gitmek mecburi. Türkiye'de 20 milyonluk bir kesim dünyada en çok verginin Türkiye'de alındığını, en yüksek vergi oranının en yüksek gelir vergisinin Türkiye'de olduğunu sanıyor ya gülüyorum. Ekonominin iyiye gitmediğinin ben de farkındayım. Şu anki iktidarın da ülkeyi iyi yönettiğini düşünmüyorum fakat her şeyi de devletten beklemenin saçmalık olduğunu düşünüyorum. Katma değeri yüksek ürünler (araba, telefon, tablet, televizyon, bilgisayar vb.) üretmedikçe, veya herhangi bir Afrika, Orta Doğu, Asya ülkesini doğrudan veya dolaylı olarak ( ABD, Fransa, İngiltere, Çin, Rusya gibi... ) sömürmedikçe bizim de Avrupa veya Kuzey Amerika ülkeleri gibi refah içinde yaşamamızın imkanı yok. Bunu anlayamamak bu kadar zor mu ?

Eğer memnun değilsek çalışıp o üst makamlara biz geleceğiz ve düzeni biz kuracağız burada konuşmamızın hiçbir şekilde kimseye faydası yok.

Hocam bütün Türkiye şey zannediyor. Amerika'da Avrupa'da herkes hiçbir şey yapmadan zengin, refah içinde yaşıyor. Üretmiyorsan tüketmeyeceksin bu kadar basit. Şu an ülkede üniversite mezunu olmak bakkaldan yumurta, domates, biber alıp menemen yapmaktan daha kolay. Önüne gelen sosyolog, ekonomist olmuş. Ülkede 80 milyon vatandaş var. Herkes kendine bir sorsun benim bu ülkeye bu yaşıma kadar ne faydam oldu, ölene kadar ne faydam olacak diye ? Vergi vererek, askere giderek ülkeye bir fayda veya katlı sağlanmış olunmuyor. Dünyanın hangi ülkesine gidersen git birkaç istisna dışında (Avrupa Birliği + birkaç ülke ) vergi vermek ve askere gitmek mecburi. Türkiye'de 20 milyonluk bir kesim dünyada en çok verginin Türkiye'de alındığını, en yüksek vergi oranının en yüksek gelir vergisinin Türkiye'de olduğunu sanıyor ya gülüyorum. Ekonominin iyiye gitmediğinin ben de farkındayım. Şu anki iktidarın da ülkeyi iyi yönettiğini düşünmüyorum fakat her şeyi de devletten beklemenin saçmalık olduğunu düşünüyorum. Katma değeri yüksek ürünler (araba, telefon, tablet, televizyon, bilgisayar vb.) üretmedikçe, veya herhangi bir Afrika, Orta Doğu, Asya ülkesini doğrudan veya dolaylı olarak ( ABD, Fransa, İngiltere, Çin, Rusya gibi... ) sömürmedikçe bizim de Avrupa veya Kuzey Amerika ülkeleri gibi refah içinde yaşamamızın imkanı yok. Bunu anlayamamak bu kadar zor mu ?
Tabi ki de adamlar memleketlerini yolda bulmadılar çalıştılar ürettiler, sömürdüler, savaştılar, kölelerle ucuz işçi elde ettiler hata bizde de var okumuyoruz, çalışmıyoruz, araştırmıyoruz onun yerine kendimizi Din'e bırakıyoruz Din Tüccarlarıda yiyip içip yatıyorlar sonra da bizimkiler kendilerini ovutmak için Osmanlıyı anlatsınlar aradan 100 yıl geçmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekonominin iyiye gitmediğinin ben de farkındayım. Şu anki iktidarın da ülkeyi iyi yönettiğini düşünmüyorum fakat her şeyi de devletten beklemenin saçmalık olduğunu düşünüyorum. Katma değeri yüksek ürünler (araba, telefon, tablet, televizyon, bilgisayar vb.) üretmedikçe, veya herhangi bir Afrika, Orta Doğu, Asya ülkesini doğrudan veya dolaylı olarak ( ABD, Fransa, İngiltere, Çin, Rusya gibi... ) sömürmedikçe bizim de Avrupa veya Kuzey Amerika ülkeleri gibi refah içinde yaşamamızın imkanı yok. Bunu anlayamamak bu kadar zor mu ?

İyi hoş güzel demişsiniz ancak Rusya ve Çin'in sömürge tarihinden biraz bahseder misiniz? Acaba 21.yüzyılın yüksek hızla büyüyerek, yatırıma en güvenli ülkeler haline gelmesini "sömürgecilikle" mi anlatıyorsunuz?

İyi hoş güzel demişsiniz ancak Rusya ve Çin'in sömürge tarihinden biraz bahseder misiniz? Acaba 21.yüzyılın yüksek hızla büyüyerek, yatırıma en güvenli ülkeler haline gelmesini "sömürgecilikle" mi anlatıyorsunuz?
Rusya ve Çin'in sömürge tarihinden mi bahsedeyim ? Madem bilmiyorsun peki bahsedeyim. Eski Sovyet Ülkeleri ve Doğu Avrupa ülkelerini (tek tek saymayacağım Google'dan öğrenebilirsiniz) özellikle ekonomik ama asıl olarak askeri açıdan günümüzde bile Rusya kendi istediği gibi kontrol etmektedir. Bunun adı da '' Sömürü '' dür. Çin'in Orta Doğu, Asya ve Afrika Kıtasına en çok silah satan 2. ülke olduğunu şu andan itibaren biliyorsunuz. Ayrıca Afrika'da onlarca ülkenin kobalt, altın, elmas gibi doğrudan ekonomisine katkı sunacak madenlerini bir şekilde yolunu bulup, kılıfına uydurup kendi çıkarttırıp işlemektedir. Yine aynı ülkelerde kendi menfaatleri doğrultusunda askeri üsler açmaktadır. Ufak bir araştırmayla bulabilirsiniz. Bunun adı da sömürüdür. Bu konuya bu son yorumumdur. Sakın yanlış anlamayın, sıfırdan insan eğitmek istemiyorum. İyi günler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı