Çözüldü Ekran 165 Hz'e OC yapılınca gidip gelme yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lengat

Picopat
Daha fazla  
Ne güzel aldık bilgisayarı dedik, ilk haftasında elektrik 2 defa gidip geldi. Gittiği gibi çektim kablodan. O gece daha ellemedim. Sabahında nadirde olsa arada ekran gidip geliyordu ama milisaniyelik. İlk başta monitörün üstünde siyah şerit çıktı kalın 2sn falan gitti geldi sonra onu bir daha görmedim. Öğlen gene elektrik gitti PSU kapattım, sonra direkt korumalı priz aldım. Monitör 165Hz'ye OC yapılabiliyor (donanımsal 144 ama ASUS'un sitesinde 165) onu 144'e çektim ekranda bir şey yok şu an. Sebebi ne olabilir sizce? Ayrıca gece GameReady güncelledim optimize olmayan sürücü olma ihtimali var mı? PC elimde kalsın istemem 🤣

Son düzenleme:
Ekran tazeleme oranı değiştiriğinde biz sıkıntı olacağını sanmıyorum. Monitör almıştım 3-4 ay önce, bir anda kapandı ve açılmadı. Kasa çalışıyordu, bir sıkıntısı yoktu. Monitörü garantiye yolladım ve ertesi güne yeni ürünle değiştirmişler. Monitörde sıkıntı çıkmadan önce elektrikler gidip gelmişti. Kablo işlerinizde bir sıkıntı yoksa garantiye göndermeyi de düşünebilirsiniz. Kasada bir sıkıntı varsa şimdiden kolay gelsin

Ne güzel aldık bilgisayarı dedik, ilk haftasında elektrik 2 defa gidip geldi. Gittiği gibi çektim kablodan. O gece daha ellemedim. Sabahında nadirde olsa arada ekran gidip geliyordu ama milisaniyelik. İlk başta monitörün üstünde siyah şerit çıktı kalın 2sn falan gitti geldi sonra onu bir daha görmedim. Öğlen gene elektrik gitti PSU kapattım, sonra direkt korumalı priz aldım. Monitör 165Hz'ye OC yapılabiliyor (donanımsal 144 ama ASUS'un sitesinde 165) onu 144'e çektim ekranda bir şey yok şu an. Sebebi ne olabilir sizce? Ayrıca gece DLSS 3.5 kurdum optimize olmayan sürücü olma ihtimali var mı? PC elimde kalsın istemem 🤣

DLSS 3.5 kurdum derken? Çözüm servise vermek.

DLSS 3.5 nasıl kurdun? DLSS kurulabilen bir şey değil.
Pardon, son sürüm GameReady kurdum.

DLSS 3.5 kurdum derken? Çözüm servise vermek.

Ekran tazeleme oranı değiştiriğinde biz sıkıntı olacağını sanmıyorum. Monitör almıştım 3-4 ay önce, bir anda kapandı ve açılmadı. Kasa çalışıyordu, bir sıkıntısı yoktu. Monitörü garantiye yolladım ve ertesi güne yeni ürünle değiştirmişler. Monitörde sıkıntı çıkmadan önce elektrikler gidip gelmişti. Kablo işlerinizde bir sıkıntı yoksa garantiye göndermeyi de düşünebilirsiniz. Kasada bir sıkıntı varsa şimdiden kolay gelsin.

Normalde bu tarz şeylerden anlarım. Neden olduğunu anlamak için bin bir şey denedim tık yoktu. DP söküp taktım düzeldi. Monitörüde 144Hz'ye çektim ama alakası olduğunu sanmam. Game Ready kurduktan sonra olmuş olabilir belki. Şu anlık bir sıkıntı görünmüyor. Tekrar olursa 2. monitör takıp, sorun monitörde mi ekran kartında mı bakacağım. Sağ olun ilginiz için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı