EX2510 165 Hz'e OC yapılırsa zarar görür mü?

aytug35

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 2 ay önce aldığım monitörümün panelinin Gigabyte G24F ile aynı olduğunu öğrendim. G24F overclocklu 165 Hz olarak satılıyor. Ben de kendi monitörümü NVIDIA Denetim Masası üzerinden 165 Hz'e çıkarmak istiyorum fakat bunun monitörüme verebiliceği bir zarar var mı, başıma bela açar mıyım diye düşünüyorum. Konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim.

Not: 165 Hz ve 144 Hz ne fark eder, kullan diyen arkadaşlar, kendimi tatmin etmek istiyorum, tek sebebim bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörlere yapılan overclock işlemci panelin daha fazla ısınmasına ve çok daha çabuk eskimesine neden olur. Yani monitörünüz daha kısa ömürlü olacaktır. Ben çok önermiyorum ama biraz daha çabuk yıpranmasını göze alacaksanız yapabilirsiniz.

Sorun olmaz, risk olmaz. Çıkamadığınız zaman zaten eski değerine geri dönüyor. Denemekten zarar gelmez.
Monitörlere yapılan overclock işlemci panelin daha fazla ısınmasına ve çok daha çabuk eskimesine neden olur. Yani monitörünüz daha kısa ömürlü olacaktır. Ben çok önermiyorum ama biraz daha çabuk yıpranmasını göze alacaksanız yapabilirsiniz.
Kaynak :)?

Sorun olmaz, risk olmaz. Çıkamadığınız zaman zaten eski değerine geri dönüyor. Denemekten zarar gelmez.

Kaynak :)?

Hocamızın dediği gibi denedim ve 165 Hz üstüne zaten çıkamıyorum. Birkaç yabancı kaynaklı forumda farklı program ve fabrika ayarlarından kilidi aşıp 200 210 gibi değerlere çıkartabilen arkadaşlar olmuş. Fakat buna izin verilmediği için bunun gerçekten zarara uğratabilir diye düşünüyorum ama 165 Hz'ye kadar çıkartınca çok büyük bir problem olmaz gibi hissediyorum.

Bu arada dediğim gibi 144 165 çok fark olmaz diyorsunuz ama ben kendimi tatmin etmek istiyorum. Piyasa değerine göre yüksek fiyatlı bir monitör aldım ve bütün etinden sütünden faydalanmak istiyor olmam normaldir diye düşünüyorum.
@LaMorte bu arada monitör seçimi yaparken de aldıktan sonra birkaç ufak problem yaşadığımda da yardımcı olmuştunuz tekrar teşekkürler.

Geri
Yukarı