Ekran arada kararıyor

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Oyun oynarken olmadı hiç fakat masaüstünde veya Google'da iş yaparken arada ekran kararıyor. 2-3 saniyelik sonra geri düzeliyor. Windows 10'a döndüğümden beri böyle. Neden böyle oluyor? Kontrastı fulleyip, parlaklığı en düşüğe alınmış gibi oluyor.

Oyun oynarken olmadı hiç fakat masaüstünde veya Google'da iş yaparken arada ekran kararıyor. 2-3 saniyelik sonra geri düzeliyor. Windows 10'a döndüğümden beri böyle. Neden böyle oluyor? Kontrastı fulleyip, parlaklığı en düşüğe alınmış gibi oluyor.

Neredeyse aynı sorunu yaşıyorum. Google'da gezerken bir anda ekran turuncu oluyor bir yere tıklayınca düzeliyor.

Yeni GPU driver sorunu eski bir sürümü kurarsanız düzeliyor. 472.12 kullanıyorum.
Yeni gelen driver yüzünden mi oluyor bu? DDU ile eski sürüme dönebilirim fakat çok meşgulüm bu aralar. Yeni sürümü beklesem daha iyi olacak gibi.
Neredeyse aynı sorunu yaşıyorum. Google'da gezerken bir anda ekran turuncu oluyor bir yere tıklayınca düzeliyor.
Arkadaşın da dediği gibi driver sorunu sanırım.

Bende de bu hata var arada diğil birdenbire 1 saniyeliğine siyah bir ekran gelip gidiyor ama çok da olmuyor.

Son NVIDIA sürücüsünde bu sorun var. Ben de monitör kaynaklı bir sorun olduğunu sanmıştım, sistemi yeni aldığım için monitörü iade etmeyi düşünüyordum. Birkaç gün önce sürücü kaynaklı olduğunu farklı bir konuda gördüm. Görev çubuğu kararıyordu, Twitch izlerken yayının kenarları kararıyordu. Dizi film veya YouTube videosu izlerken siyah bölgeler piksel piksel oluyordu. Ben de eski sürüme geçmeye üşeniyorum. Yeni sürümün çıkmasını bekliyorum.

Geri
Yukarı