RX Vega 6 sistemde ekran arada 2-3 saniye kararıyor

mehterann

Hectopat
RAM
Kingston 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz HyperX Fury (HX432C16FB3K2/16)
SSD veya HDD modeli
SSD PNY CS3030
Ekran kartı
APU Radeon RX Vega 6
Anakart
Asus Prime B450M-K II
İşlemci
AMD Ryzen 3 4300GE
İlk Windows kurulumda sıkıntı yoktu, zamanla oluştu, artarak devam ediyor. Bir şey yapınca veya yapmayınca fark etmiyor, CPU yükte değilken de yapıyor, ısınma sorunu yok. DDU ile driverları silip tekrar yükledim değişiklik yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi yanlış kurmuş olabilirsiniz ama önce yüklediğiniz son güncellemeyi kaldırın.
Olmazsa eğer yeniden kurun sistemi.
Gene olmadıysa monitör ya da ekran kartında sıkıntı vardır.

Evet bu sorun benim arkadaşımda da bulunuyor hata discordan ekran paylaşınca sıkıntı çıkıyor Vega serisi ekran kartı onunda güncelleme yaptık fakat düzelmedi hem de kaç kere denedik hata sıfırlandı bilgisayarda düzelmedi diye biliyorum kronik bir sorun olabilir.

Harici ekran kartı taktım ama aynı sorun devam etti, sorun ASUS monitördeymiş, ASCR özelliği açık olduğunda bu sorun oluyormuş, aynı şikayette varmış Asus ASCR Özelliğini kullanmayın @Kingripper
ASUS 21.5" VP228QG monitörüm de bulunan ASUS Akıllı Kontrast Oranı (ASCR) özelliğini açtım bu özelliğin vaadi daha canlı renkler ve daha parlak görüntüler elde etmekti.

Bu özeliği açtıktan sonra GTA 5 gibi oyunlarımı kaydedemedim yani tam görevi bitiriyorum telefonu elime alıyorum kaydet diyorum ve ekran kararıyordu. Sorunun yeni AMD sürücüsünde olduğunu düşündüm sildim ve baştan yükledim bir şey fark etmedi.

Daha sonra aklıma ASCR özelliğini açtığım geldi, kapadıktan sonra düzeldi.

Siz siz olun monitör ayarlarız ile pek fazla oynamayın.

Evet aynı sorun ile Netflix ve benzeri sitelerde film izlerken karşılaştım, filmin sonlarına doğru ekrandaki videoda çok fazla karartı olduğunda ekranım tamamen kapanıyor fare işaretçisi ve filmin ilerleme çubuğunu dahi yok sayarak tamamen ekranın kapanmasına neden oluyordu ESC veya Windows tuşuna basarak ekranı geri açabiliyordum bu ASCR özelliğini kapattığımda düzeldi [Model : ASUS VG245Q]

Geri
Yukarı