Ekran bozuluyor ve bilgisayar yanıt vermeyi bırakıyor

MertAli2

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 400psu, i5-9400F işlemci, B365m PRO-VH anakart, 8 GB RAM ve NVIDIA GeForce GT9800 gibi eski bir ekran kartım var ve görsellerdeki gibi hatalar alıyorum düzeltilebilir mi? BIOS pilini çıkarıp taktım, kablo ve dönüştürücüyü değiştirdim, Win+CTRL+shitf+b kısayolunu, bilgisayarı sıfırlardım Driver'ı silip yükledim ama hala aynı hatayı alıyorum. Eğer ekran kartı bozuk ve düzeltilemez ise ne gibi bir ekran kartı önerirsiniz bu sisteme?

20230901_034309.jpg

20230901_034516.jpg

20230901_035426.jpg

20230901_035609.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşlar i5-9400F işlemci, B365m PRO-VH anakart, 8 GB RAM ve NVIDIA GeForce GT9800 gibi eski bir ekran kartım var ve görsellerdeki gibi hatalar alıyorum düzeltilebilir mi? BIOS pilini çıkarıp taktım, kablo ve dönüştürücüyü değiştirdim, Win+CTRL+shitf+b kısayolunu, bilgisayarı sıfırlardım Driver'ı silip yükledim ama hala aynı hatayı alıyorum. Eğer ekran kartı bozuk ve düzeltilemez ise ne gibi bir ekran kartı önerirsiniz bu sisteme?

Eki Görüntüle 1926695

Eki Görüntüle 1926696

Eki Görüntüle 1926697

Eki Görüntüle 1926698

Şahsi ekrandaki pikseller değişime uğramış muhtemel öncelikli 3 sıkıntı var kı ekran kartınız çok eski ben bundan şüpheleniyorum anakart ve ekran ya da harici bir monitör
Bunları denemek için
Harici bir ekrana bilgisayara bağlayın yine aynı oluyorsa ekran da sıkıntı yoktur
Ekran kartını çıkartın ve anakartta bulunan VGA girişine takın unutmayın ekran kartı takılı olmayacak bilgisayara eğer yine aynı şekilde bir pikselleşme söz konusu ise uzaktan değil PSU-RAM hariç bileşenlerde sıkıntı olabilir efendim.

Şahsi ekrandaki pikseller değişime uğramış muhtemel öncelikli 3 sıkıntı var kı ekran kartınız çok eski ben bundan şüpheleniyorum anakart ve ekran ya da harici bir monitör
Bunları denemek için
Harici bir ekrana bilgisayara bağlayın yine aynı oluyorsa ekran da sıkıntı yoktur
Ekran kartını çıkartın ve anakartta bulunan VGA girişine takın unutmayın ekran kartı takılı olmayacak bilgisayara eğer yine aynı şekilde bir pikselleşme söz konusu ise uzaktan değil PSU-RAM hariç bileşenlerde sıkıntı olabilir efendim.
işlemcim f model olduğu için anakarta bağladığımda görüntü alamıyorum ve şu an bilgisayarımdayım bir süre sonra öyle hatalar alıyorum ve bilgisayarı yeniden başlattığımda geçiyor ve bir süre sonra yeniden ortaya çıkıyor o yüzden monitörde değildir diye düşünüyorum

İşlemcim F model olduğu için anakarta bağladığımda görüntü alamıyorum ve şu an bilgisayarımdayım bir süre sonra öyle hatalar alıyorum ve bilgisayarı yeniden başlattığımda geçiyor ve bir süre sonra yeniden ortaya çıkıyor o yüzden monitörde değildir diye düşünüyorum.

HDMI'dan görüntü almaya çalışın bir de (anakart)
Ekran kartındaki görüntü çıkışlarını deneyin bazen tek çıkış bazen bozuluyor ve başka porta geçmek gerekebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı