Ekran bulanıklaşıyor

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

Şu an Windows 11'deyim (dolayısıyla yeni formatladım bilgisayarı) ancak aynı sorun Windows 10'da da başıma geldi ve donanımla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Tüm sürücülerim de güncel.

Dün; bir online film izleme sitesinde film izlerken, birden ekran bulanıklaşmaya başladı. Fareyi götürdüğüm yer bulanıklaşıyordu ya da etrafı. Pek de hareket ettiremiyordum zaten, donma oluyordu. Sonra ekran tamamen karardı ve tuştan kapatmak zorunda kaldım.

Birkaç kez üst üste denedim ve birinde o sayfayı (film) kapatmayı başarsam dahi, ekran bulanıklığı ve baştan aşağı dalgalanması devam ediyordu. Yani kocaman aşağı inen sürekli dalgalar ve aynı zamanda bir kısmında saçma sapan bulanma ve kararmalar.

İzlediğim filmin çözünürlüğü de çok düşüktü, kötü bir çekimdi. Ancak önceki yıllarda olduğunda, iyi çözünürlükte izliyordum. Yani belli periyodu da yok. Ancak şunu demeliyim ki; düne gelene dek de rahat 1 senedir bu sorun olmamıştı ve dünden beri de olmadı.

İlk olduğunda da garanti ile baktırmıştım ancak yazılımdan diye formatlayıp geri göndermişlerdi. Garantinin bitmesine de 4 ay var ancak söylediğim gibi sıkıntıda devamlılık da yok.

Acaba izlediğim online film siteleri, bilgisayarı anlık olarak bozuyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzak masaüstü bağlantısı hizmeti veren sitelerden aynı siteye girip kontrol eder misiniz aynı şey onda da olacak mı diye? Olursa o siteden uzak durun.

Microsoft Edge gibi tarıyıcın seçili değil mi?
Evet, sadece o tarayıcı var yüklü.
Ek dosya: Bulanıklaştığı bir zaman aldığım kaydı buldum. O anda disk birleştirme çalışıyor ancak dikkate almayın. Birşey çalışmadığı zamanda da aynı sıkıntı oldu. Veya aynı filmi denemek için açtığımda, aynı sorun olmadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı